Facebook Konum Bildirim Uygulaması Facebook Places 'i Duyurdu

Uzun zamandır pek çok kişi, FourSquare ve benzeri sitelerde bulunduğu konumu mobil cihazları ile seçip, yine o site üzerindeki takipçilerine sunuyordu. Bu sayede o site üzerinde, arkadaşlarının nerelerde olduğunu ve aynı mekanda olan arkadaşlarını görebiliyorlardı.

Facebook ise bu alanın popüleritesinin arttığının farkında olacaki ki Facebook Places uygulamasını duyurdu.

Facebook'un bu pazara girerken sahip olduğu en büyük avantaj 500 milyonu aşan kullanıcı kitlesi. Zira bu işlevi yapan diğer sitelere herkes üye değil ancak, internet kullanıcılarının büyük bir bölümünün Facebook hesabı mevcut.

Siz Facebook Yerler uygulaması üzerinden konumunuzu seçip güncellediğinizde, Facebook listenizdeki diğer arkadaşlarınızdan, o anda aynı mekanda olanları ya da yakın çevrede olanları görebileceksiniz. Ayrıca arkadaşlarınızda sizin nerede olduğunuzu bildirip, sizi etiketliyebilecekler. Bu son özelliğin iyi birşey olup olmadığı ise elbette tartışmaya açık.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook kullanım oranını, şimdi mobil alanda yaptığı atakla daha da arttıracak. Facebook, GSM operatörleri ile yaptığı anlaşma sayesinde, kullanıcılarına, mobil cihazlardan ücretsiz bağlantı imkanı sağlıyor. Bu uygulama, 3 operatörde de (Turkcell, Vodafone, Avea) geçerli.

Facebook, bizzat kurucusu olan Mark Zuckerberg'in kendi Facebook duvarına yazdığı ileti ile 1 milyar kullanıcı barajını aştığını açıkladı.

Facebook blogunda, Mark Zuckerberg'in yaptığı açıklamaya göre Facebook, 500 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış. Yazıda, bu gelişmenin Facebook için önemli bir basamak olduğu ve insanların daha geniş ağlar kurabilecekleri belirtilmiş.

Facebook'da sayfalar, kullanıma açıldığı ilk günden beri çok popüler. Kurumlar ve toplulukların Facebook üzerindeki vazgeçilmez iletişim aracı Facebook Pages'de şimdi daha detaylı istatistikler mevcut.

Facebook, Like butonunun yıl dönümünde yeni bir buton daha devreye aldı : Facebook Send.