Facebook Internet Explorer 9 ile Çok Daha İyi

Internet Explorer 9, hem temiz ve sade arayüzü ile en sevdiğiniz web sitelerinin içeriklerini ön plana çıkarıyor, hem de gelişmiş güvenlik özellikleri sayesinde web’de kişisel bilgilerinizin gizliliğini ve bilgisayarınızın güvenliğini koruyor. Windows 7 için özel olarak geliştirilmiş olan IE9’un bir diğer avantajı da, tek tıkla ulaşabilmeniz için sık kullandığınız siteleri PC’nizin görev çubuğuna taşıması.

Internet Explorer 9’un site sabitleme özelliğinden faydalanmak için tek yapmanız gereken, sabitlemek istediğiniz site açıkken adres çubuğunda yer alan site logosunu ya da açık olan sekmeyi Windows 7 görev çubuğuna sürüklemek. Bunu yaptığınızda siteyi, öncesinde tarayıcıyı bile açmaya gerek kalmadan, tek tıkla erişilebilecek şekilde masaüstünüze taşımış oluyorsunuz.

Internet Explorer 9’un sabitleme özelliği sayesinde, Facebook’u da çok daha etkin şekilde kullanmanız mümkün. Internet Explorer’ın Facebook’a özel sıçrama listesi sayesinde hem tarayıcınızı bile açmadan Facebook’un farklı bölümlerine anında tek tıkla ulaşabiliyor, hem de Facebook’taki yeni bildirimlerinizden anında haberdar olabiliyorsunuz. Internet Explorer 9’un Facebook sabitleme özelliğinden faydalanabilmek için, IE9 adres çubuğundaki Facebook ikonunu veya Facebook sekmesini tutup Windows 7 görev çubuğuna sürüklemeniz ve buraya bırakmanız yeterli.

Hemen Internet Explorer 9'u yükleyip ayrıcalıklarını yaşamak için tıklayın!

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Microsoft, Internet Explorer 10 ile yeniden browser arenasında kendine yer edinmeye çalışıyor. Ne derecede başarılı olurlar bilmiyorum ancak iddialı oldukları kesin. IE 10, en iyi dokunmatik deneyimi sunan web tarayıcısı olduğunu iddia ediyor.

Microsoft Internet Explorer 8 yayınlandı. Her ne kadar kullanmayacak olsam da tasarım test'leri için indirmek gerekiyor. Yeni sürüm ie 8'i şuradan indirebilirsiniz.

Microsoft Internet Explorer, 90'lı yıllarda hemen hemen herkesin birincil tarayıcısydı.

Şimdi bazılarınız ne gerek var diyebilirsiniz.Aslında bu söylem çok haklı , firefox ,opera,konqueror,epiphany vb. pek çok tarayıcı varken gereksiz ama bir site tasarlıyorsanız , ie'nin render'ini de göz ününde bulundurmanız gerekir.Bunun için ies4linux adlı bir uygulama mevcut.Ubuntu altında nasıl kuruluyor derseniz sizi şuradan alalım.Zaten herşey çok açık.Konsoldan sırası ile oradaki komutları çalıştırmanız yeterli olacaktır. [bağlantı]

Uzun zamandır pek çok kişi, FourSquare ve benzeri sitelerde bulunduğu konumu mobil cihazları ile seçip, yine o site üzerindeki takipçilerine sunuyordu. Bu sayede o site üzerinde, arkadaşlarının nerelerde olduğunu ve aynı mekanda olan arkadaşlarını görebiliyorlardı.