Facebook Fishville Oyunu

Zynga firmasının yapmış olduğu bir başka güzel facebook oyunun adı ise “Fishville”. Bu oyun tamamen farmvilleden esinlenerek yapılmış olup oyunun oynanma şekli farmville ile birebir aynıdır. Farmville oyununda bir tarlayı ekip,ürünleri yetiştirdikten sonra satarak para kazanırken, Fishville oyununda ise, akvaryumunuzdaki balıkları besliyor, onları büyütüyor ve satarak para kazanıyorsunuz. Gördüğünüz üzere mantık tamamen aynı. Bu yüzden eğer farmville oyunu oynuyor ve seviyor iseniz, Fishville oyununu da beğeneceğinizi tahmin ediyoruz.

Fishville oyununu oynarken ilk seviyelerdeyken mutlaka “FAST” yazan balıkları alın, onları kısa sürede büyütüp sattıktan sonra hızlı bir şekilde para kazanmaya çalışın. Farmville oyununda nasıl hasatı zamanında almaz iseniz çürüyorsa, Fishville oyununda da balıklarınızın ölmemesine dikkat etmelisiniz. Büyüyen balıkları tutmak içinse, sağ en altta olan “kepçe” resmine tıklayarak yakalayabilir ve satabilirsiniz. Store yazan market kısmından ise çeşitli balık ve dekor eşyası almanız mümkün.Eğer balıklarınız acıkmış ve onları beslemeniz gerekiyorsa food yazan yeme tıkladığınız zaman balıklarınızı besleyebilirsiniz.

Fishville oynarken maalesef farmville kadar zengin bir hile çeşidi yok. Bu yüzden belli bir süre sıkılmanız olasıdır. Fakat yine de size hile olarak tabir etmesekte, oyundan kaynaklanan küçük bir açıktan nasıl yararlanabileceğinizi anlatalım. Firefoxta olan bu açık sayesinde, akvaryumun taban kısmına tıklayarak +10’ar şeklinde altınları çıkarmanız mümkün oluyor. Bu gizli açığı ne zaman kapatırlar bilemiyoruz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
Husne Çember kullanıcısının resmi

Eski olabilir fakat hala sevdiğim bir oyun. gerçek balık gibi bakar besliyorum bazen izliyorum. diğer saçma oyunlar gibi değil bence. müziği bile rahatlatıyor insanın.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook’u kasıp kavuran Farmville oyunu Zynga firması tarafından yapılmıştır. Ayrıca Zynga firması, Mafia Wars,Zynga Poker, Fishville gibi yine herkes tarafından oyunlarında yapımcısıdır.

Bu oyun Zynga firmasının yapmış olduğu Fishville oyununa rakip olarak görünse de, kesinlikle görsel olarak rakip olamayacak düzeyde.

Facebookta yine bir çok kişinin oynadığı oyunlardan birisi de Pet Society oyunu. Öncelikle oyunu oynayabilmeniz için bir adet facebook hesabınız olması gerekmekte.

Facebook'un en popüler oyunlarından olan Farmville 'e Türkiyeden erişim engellendi. Aslında engel oyuna değil, oyunun üretici firması ve oyunun host edildiği site olan Zynga'ya geldi. Tabii böylelikle de sadece Farmville değil, bu firmanın ürettiği diğer oyunlara da erişim engellenmiş oldu.

İşin garip tarafı; bazı yerlerde, "eğlenceli haber" yapan bir site ciddiye alınarak, "online üretici sertifikası" gibi saçma sapan birşeyin varlığının konuşulması. Bu durumu ciddeye alanlara acil şifalar diliyoruz.

Bu arada sansürün her türlüsünün kötü olduğunu düşünüyorum ancak, bu saçma sapan oyuna gelen sansüre de pek aldırış ettiğimi söyleyemem. Zira böylesi daha da iyi olmuş olabilir. Diğer sansürlerde uyuyan Facebook kitlesi de birşeyleri farkeder.

Pet Society oyunu ile aynı mantığa sahip olan sadece farklı grafikler içeren ve daha önceleri Farmville, Fishville