zynga

Facebook YoVille Oyunu

Zynga firmasının sonu Ville ile biten oyun rüzgarına kapılması ile birlikte karşımıza yeni bir oyun daha çıkıyor. Oyundaki amacınız sahip olduğunuz evinizi düzenlemek, çevrenizdeki insanlarla sohbet etmek, para ve puan kazanmak. Kazandığınız puanlar ile seviyenizi atlatabiliyor, paralarla ise evinizi baştan aşağıya dekore edebiliyor ve kendi kıyafetlerinizi değiştirebiliyorsunuz.

Facebook Fishville Oyunu

Zynga firmasının yapmış olduğu bir başka güzel facebook oyunun adı ise “Fishville”. Bu oyun tamamen farmvilleden esinlenerek yapılmış olup oyunun oynanma şekli farmville ile birebir aynıdır. Farmville oyununda bir tarlayı ekip,ürünleri yetiştirdikten sonra satarak para kazanırken, Fishville oyununda ise, akvaryumunuzdaki balıkları besliyor, onları büyütüyor ve satarak para kazanıyorsunuz. Gördüğünüz üzere mantık tamamen aynı.

Facebook Farmville Oyunu

Facebook’u kasıp kavuran Farmville oyunu Zynga firması tarafından yapılmıştır. Ayrıca Zynga firması, Mafia Wars,Zynga Poker, Fishville gibi yine herkes tarafından oyunlarında yapımcısıdır. Farmville oyunundaki amacımız, tarlanızı ekip biçerek, para ve tecrübe puanı kazanmak. Kazandığınız tecrübelerde yeni seviyelere geçiyor ve yeni seviyeler için toplamanız gereken tecrübe puanları artıyor.

Farmville 'e Erişim Engellendi

Farmville 'e Erişim Engellendi

Facebook'un en popüler oyunlarından olan Farmville 'e Türkiyeden erişim engellendi. Aslında engel oyuna değil, oyunun üretici firması ve oyunun host edildiği site olan Zynga'ya geldi. Tabii böylelikle de sadece Farmville değil, bu firmanın ürettiği diğer oyunlara da erişim engellenmiş oldu.

İşin garip tarafı; bazı yerlerde, "eğlenceli haber" yapan bir site ciddiye alınarak, "online üretici sertifikası" gibi saçma sapan birşeyin varlığının konuşulması. Bu durumu ciddeye alanlara acil şifalar diliyoruz.

Bu arada sansürün her türlüsünün kötü olduğunu düşünüyorum ancak, bu saçma sapan oyuna gelen sansüre de pek aldırış ettiğimi söyleyemem. Zira böylesi daha da iyi olmuş olabilir. Diğer sansürlerde uyuyan Facebook kitlesi de birşeyleri farkeder.

Subscribe to RSS - zynga