windows

Bilgisayara Format Nasıl Atılır?

Bilgisayara Format Nasıl Atılır?

Bilgisayar kullanıcılarının en çok merak ettiği ve sık sık ihtiyaç duyduğu konulardan birisi de bilgisayara nasıl format atılacağıdır. Özellikle amatör kullanıcıların format atma konusunda kafa karışıklığı yaşaması destek alma ihtiyacını doğurmuştur.

Bu yazımızda bilgisayara format nasıl atılır? ve format atmak ne demektir? gibi sık sorulan sorular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Android Uygulamaları Windows'ta Çalışabilir

Android Uygulamaları Windows'ta Çalışabilir

Çıkan söylentilere göre Microsoft, masaüstü ve mobil platformları için Windows'da Android uygulamalrının kullanılmasına olanak sağlayacak. Bu konuda Microsoft içindeki görüşlerin farklılık gösterdiği de söyleniyor. Android uygulamalarının Windows'da da kullanılabilir olması, kullanıcı sayısını arttıracak bir gelişme olarak görülürken diğer yandan Windows için Android'in üstünlüğünü kabul etmek anlamına da gelebilir.

Windows 8 Geliştirici Sürümü Yayınlandı

Windows 7 ile büyük beğeni kazanan Microsoft, Windows 8 işletim sistemine ait geliştirici sürümünü yayınlayarak kullanıcıların beğenisine sundu.

Hem akıllı telefon ve tabletlerde hem de klasik bilgisayarlarda kullanılabilecek şekilde tasarlanan Windows 8, hemen her alanda sunduğu dokunmatik ekran deneyimi ile bir adım ileri gitmiş oluyor. Windows 7’ye göre daha az bellek harcayıp daha üstün bir performans sunacağı açıklanan ürün ARM yonga setiyle de son derece uyumlu bir yapıya sahip olacak.

Microsoft Windows Phone 7 Mango 'nun Özellikleri

Yazılım dünyasının dev isimlerinden biri olan Microsoft, mobil sektörden de pay alabilmek için Phone 7'yi piyasaya sürmüştü. Pek çok kişiden olumlu not alan Phone 7'nin yeni sürümü Windows Phone 7 Mango da tanıtıldı.

Öncelikle Windows Phone 7 Mango, bir alt versiyonu Windows Phone 7'den çok daha gelişmişözelliklerle kullanıcılara sunuldu. Tam olarak 500 geliştirmenin yapıldığı Windows Phone 7 Mango'da Internet Explorer 9 entegrasyonu özelliği de bulunuyor. Bu özellik sayesinde HTML 5 web sitelerine erişim imkanını yaşayabiliyorsunuz.

Windows 8: Windows Gezgin Özelliği

Windows 8: Windows Gezgin Özelliği

Microsoft ailesinin gözde işletim sistemi olan Windows, en son olarak Windows 7 ile kullanıcılara sunulmuştu ki gün geçmeden Windows 8’i duyurdu. Windows 8’i duyurmasıyla birlikte her gün Windows 8'e dair bir gelişme ve yeniliğin internet üzerinden dolaştığı gözlerden kaçmıyor. İşte o dedikodulardan bir tanesi de Windows 8’deki “Windows Gezgini” değişikliği oldu.

XpGnome ile Linux 'a Windows Xp Görünümü Verin

Bir Linux kullanıcısı neden sistemine Xp görünümü vermek istesin ki? diye düşünebilirsiniz ancak bunu isteyen insanlar olabiliyor. Evet ben de Gnome'un kendi halini beğenenlerdenim ama yapabilecek birşey yok :)

XpGnome ismi ile hazırlanmış bir script ile arayüz olarak Gnome kullanıyorsanız bunu tamamen Xp görünümüne getirebiliyorsunuz. Scripti indirip aşağıdaki videoda yer alan adımları yapmanız yeterli. Ayrıca oluşturulan yedek scripti ile de istediğiniz zaman eski haline dönebiliyorsunuz.

Sayfalar

Subscribe to RSS - windows