uzaktan eğitim

Engoo ile Evden İngilizce Öğrenmek Mümkün

Engoo ile Evden İngilizce Öğrenmek Mümkün

Ülkemizde 12 yıllık zorunlu eğitimin artık her kademesinde İngilizce dersleri mevcut. Ancak bu eğitim yöntemi sizce ne kadar başarılı? Benim görüşüm, pek başarılı olmadığı yönünde, zira bu eğitim hayatı boyunca en az 7-8 yıl ingilizce dersleri almasına rağmen, pek çok öğrenci günlük temel cümleleri dahi kuramıyor. Velev ki bu eğitimlerin hepsinde çok başarılı olan bir öğrenci olsun, o da iş yüz yüze birisiyle konuşmaya gelince çuvallayıveriyor. Çünkü konuşma pratiği yok denecek kadar az.

Çocuklar için Uzaktan Eğitim İmkanı: Okulistik

Çocuklar için Uzaktan Eğitim İmkanı: Okulistik

Günümüzde teknolojinin yaygınlaşması ile neredeyse her eve giren internet sayesinde uzaktan eğitim imkanları da her geçen gün gelişiyor. Peki bunu ne kadar etkin kullanıyoruz? İlkokul ve Ortaokul çağındaki çocukları gözünüzün önüne getirirseniz, ellerinde tablet olmayan çocuk herhalde yok denecek kadar azdır. Peki interneti ve teknolojiyi bu kadar çok kullanmayı seven bir nesil varken, onları ders çalışmaya teşvik edecek bir platforma ne dersiniz?

PalBee - Ücretsiz Web Tabanlı Video Konferans Servisi

Tek bir arkadaşınızla , bir grupla ya da büyük bir toplulukla video konferans yapmanız gerektiğinde kaliteli ve ücretsiz uygulama bulmak biraz zor.PalBee ise hem ücretsiz , hem bol özellikli hem de uygulama gerektirmeden web tabanlı olması ile gerçekten cazip bir araç.Palbee'ye üye olarak görüntülü ve sesli görüşme yapmanın yanında beyaz tahta özelliği ile de paylaşımda bulunabilirsiniz.Sunularınızı kendi görüntülerinizin yanında gösterebilirsiniz.Ayrıca chat kutusu ile de bir yandan yazılı görüşme yapabilirsiniz.Palbee hakkında daha fazla bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz.

Subscribe to RSS - uzaktan eğitim