seo

Kurumsal Seo Ajansı ile Google’da Organik Yükselin

Kurumsal Seo Ajansı ile Google’da Organik Yükselin

Arama motorlarında yükselmek ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için gerçekleştirilmesi gereken tüm çalışmaları alanında uzman ekibi ve üstün bilgi birikimi ile gerçekleştiren Rolibo seo ajansı, kurumsal firmalara arama motoru optimizasyonu başta olmak üzere, internet görünürlüğünü artırmak ve verimli hale getirmek için gerekli tüm çözümleri en profesyonel şekilde müşterilerine sunuyor.

Seo Çalışmalarında Yükselme Garantisi

Doğu Avrupa’nın En Büyük Dijital Pazarlama Konferansı Başlıyor

Doğu Avrupa’nın En Büyük Dijital Pazarlama Konferansı Başlıyor

SEO (Search Engine Optimization) kelimesi internet ile ilgilenenler için hiç de yabancı bir kelime değil aslında. Türkçe “arama motoru optimizasyonu” olarak tanımlayabileceğimiz SEO, arama motorlarında sitelerin veya blogların üst sıralara çıkarılmasına yönelik çalışmalardır. Uzun vadeli bir pazarlama stratejisi ve popülarite sağlama sanatıdır.

Volkswagen'dan SEO Çalışması : Ultimate Business Car

Volkswagen'dan SEO Çalışması : Ultimate Business Car

Volkswagen, Google görsel arama sonuçlarında bir çalışma yapmış. Gerçekten yapılmış bir SEO mu yoksa bir viral çalışma mı bilinmez ancak, aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi etkileyici bir çalışma olmuş. Google görsel aramalarda "Ultimate business car" aramasının sonucunda, parça parça görseller ile bir Volkswagen oluşuyor.

İşte Volkswagen Search Engine Ad:

Türkiyede SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Hakkında Bir Söyleşi - Yiğit Konur

SEO, pek çok kişinin "Ya Google'da ilk sırada çıksın bizim site." diyerek konuya girdiği, ancak olayın o kadar da basit yürümediğini kavrayarak çıktığı bir alan. İnternetin ana yayın kaynağı olma konusunda bayrağı devraldığı şu dönemde ise SEO, yani Türkçesi ile Arama Motoru Optimizasyonu, hemen her web sitesinin ihtiyaç duyduğu bir çalışma alanı. Eğer kitlenizin sizi arayak bulacağını düşünüyorsanız -ki en önemli yayılım noktası bu alan- ve rakipleriniz de varsa, SEO'ya da ihtiyacının var demektir.

Google, Yeni İçeriklere Verdiği Önemi Arttırdı

Google, 2011'in başlarından beri gerçek zamanlı arama sonuçlarına önem veriyordu. Ama şimdi bu önem daha da arttı.

Google'da belirli aralıklarla tekrarlanan olaylar ile ilgili aramalarda, bir kaç yıl öncesinin haberlerine denk gelenler mutlaka vardır. Örneğin bir futbol karşılşaması veya Eurovision yarışması gibi. Bu tarz aramalarda geçmiş yılların sonuçlarıyla karşılaşmak çoğunlukla insanları sıkıyor. Google da bundan yola çıkarak artık, en taze, en güncel içerikleri daha ön sıralara taşıyor.

Google Konum Bazlı SERP ile Aramayı Bir Adım İleri Götürüyor

Google, kullanıcıları aradıkları sonuca en hızlı şekilde ulaştırabilmek için, sürekli olarak SERP (arama motoru sonuç sayfası) üzerinde iyileştirmeler yapıyor. Bunlardan birisi de Google'ın bir süredir uyguladığı, kullanıcının konumuna göre sonuçları gösterme işlemiydi.

Google, konum özelliğini şu şekilde anlatıyor:

Sayfalar

Subscribe to RSS - seo