Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5 Nasıl Nabız Ölçüyor?

Samsung Galaxy S5 Nasıl Nabız Ölçüyor?

Samsung Galaxy S5'in içerdiği yeni özelliklerden biri de nabız ölçmek. Galaxy S5'in kamera flash'ının yanında bulunan bir sensöre parmağınızın ucunu bir kaç saniye tuttuğunuzda nabzınızı ölçebiliyor.

Bu teknoloji yeni değil ancak bir akıllı telefonda ilk defa yer alıyor. Sensör, led ışık yardımıyla derinizin altındaki kan akışını takip ederek nabzınızı ölçüyor. Bu işlemi göğüs bandı ya da bilek bandı gibi harici apartlarla yapabilen uygulamalar, telefonlar olsa da dahili olarak Samsung S5'de bulunması ilgi çekici. Tabii pratikliği tartışılabilir.

Samsung Galaxy S5 Özellikleri - Ön İnceleme

Samsung Galaxy S5 Özellikleri - Ön İnceleme

Şüphesiz en önemli teknoloji firmalarından olan Samsung, telefon pazarında da çalışmalarına devam ediyor. Uzun süredir düzenli olarak çıkarılan Galaxy serisi, bir manada farklı kulvar olarak görülen Note serisini saymazsak Samsung firmasının amiral gemi yükünü üzerinde taşıyor. Bu senede çıkacak olan telefon için tanıtım tarihi ve bazı özellikleri duyuruldu. İsimlendirme politikasında her hangi bir değişikliğe gitmeyen Samsung, yeni amiral geminin ismini Galaxy S5 olarak belirledi. Samsung Galaxy S5 bir önceki modeline göre birçok geliştirme ile piyasaya sunulacak.

Subscribe to RSS - Samsung Galaxy S5