müzik

Orff Çalgıları Nelerdir ve Çocukların Müzik Eğitiminde Kullanımı

Orff Çalgıları Nelerdir ve Çocukların Müzik Eğitiminde Kullanımı

Carmina Burana isimli muhteşem eserin yaratıcısı olan Alman besteci Carl ORFF tarafından oluşturulan, çocuklarda müziği keşfetme, yaratma yeteneğini açığa çıkarmayı amaçlayan ve içeriğinde ritim, dans, konuşma, hareket gibi etmenler barındıran, insanların içlerinden geldiği gibi, doğaçlama davranışlar sergileyerek oluşturdukları bir yöntemdir Orff yöntemi.

Düğün Müziği Orkestraları

Düğün Müziği Orkestraları

Düğün müziği yapan orkestralar, günümüzde çoğaldı. Eskiden bireysel olarak düğün salonları ile anlaşmalı olan sanatçılar, düğün müzikleri seslendiriyordu. Bu iş bugünlerde çoğunlukla orkestralar tarafından yapılıyor.

Düğün sahiplerinin belirlediği ya da orkestranın kendi belirlediği bir repertuara göre, şarkılar düğün boyunca seslendiriliyor. Bu tür orkestralarda genelde, şarkıları seslendiren bir solist bulunuyor. Diğer orkestra üyeleri de enstrümanları çalıyor.

Mix ve Mastering Nedir? Nasıl Yapılır?

Mix ve Mastering Nedir? Nasıl Yapılır?

Mix ve Mastering nedir? Mix kaydedilen seslerin tonal dengesini oluşturmak için yapılan işleme denir. Kaydedilmiş sesler arasında volume (hacim) dengesi oluşturmak ve kaydedilen enstrümanın veya (materyalin) karakterini mix içinde yansıtabilmek oldukça önemlidir. Mix oldukça değişkendir örneğin yaptığınız bir miksaj`ı bir süre sonra beğenmeyebilirsiniz. Bu oldukça normaldir.

Miller Music Factory 2008 Başladı

Türkiye’nin en kapsamlı müzik yarışması Miller Music Factory başladı. Her sene yeni yeteneklerin keşfedildiği Miller Music Factory yarışması, bu sene tüm müzikseverlerin buluşma noktası niteliğinde olan yeni bir portalda, www.millermusicworld.com 'da gerçekleşiyor.

Miller Music World’de üyeler; amatör veya profesyonel bir müzisyen olarak parça yükleyebiliyor, yükledikleri parçalarla Miller Music Factory’ye katılabiliyor. Böylece, parçalarını yarışma dışında da müzikseverlerle buluşturabiliyor, profil sayfalarında fotoğraf, kişisel mesaj ve etiketlerle kendilerini diledikleri gibi tanıtabiliyorlar.

Sayfalar

Subscribe to RSS - müzik