linux

XpGnome ile Linux 'a Windows Xp Görünümü Verin

Bir Linux kullanıcısı neden sistemine Xp görünümü vermek istesin ki? diye düşünebilirsiniz ancak bunu isteyen insanlar olabiliyor. Evet ben de Gnome'un kendi halini beğenenlerdenim ama yapabilecek birşey yok :)

XpGnome ismi ile hazırlanmış bir script ile arayüz olarak Gnome kullanıyorsanız bunu tamamen Xp görünümüne getirebiliyorsunuz. Scripti indirip aşağıdaki videoda yer alan adımları yapmanız yeterli. Ayrıca oluşturulan yedek scripti ile de istediğiniz zaman eski haline dönebiliyorsunuz.

Linux İçin Daha Hızlı Firefox : SwiftFox

Eğer Linux kullanıyorsanız ve Firefox'u çok daha hızlı bir halde kullanmak istiyorsanız SwiftFox'u deneyebilirsiniz. SwiftFox Intel ve Amd işlemcilere göre farklı olarak paketlenmiş. Ayrıca deb paketleri de bulunuyor.

Kendim denedim ve gayet başarılı buldum. Gözle görülür bir fark yaratıyor. Denemenizi tavsiye ederim. Windows kullanıcıları ise şimdilik yavaş Firefox'ları ile idare etmek zorundalar :)

Mandriva Linux 2010 RC1 Duyuruldu.

Mandriva Linux 2010'un ilk deneme sürümü Anne Nicolas tarafından duyuruldu. Mandriva Linux 2010 RC1, 2.6.31 Linux çekirdeği üzerine yapılandırılmış. KDE 4.3, GNOME 2.27.90 ve Xfce 4.6.1 masaüstü ortamlarına sahip olan Mandriva Linux 2010 RC1, Xorg 1.6.3'ü içeriyor. Sürüm; 32 ve 64 bit'lik "Free" DVD'ler olarak sunuluyor. Bu sürümde, tüm drakx araçlarındaki pek çok açık giderilmiş bulunuyor. Python 3 artık contrib deposuna eklenmiş bulunuyor ancak uyumluluk nedenleriyle, şu an için Python 2.6 varsayılan sürüm olarak geliyor.

SuperF4 : Windows İçin Xkill Benzeri Uygulama

XKill, Linux ortamında,  kilitlenen ya da arka planda çalışmasını sürdüren, bu nedenle kapanmayan penceleri kapatabilmenizi sağlayan bir uygulama. SuperF4 de, bir nevi Xkill'in Windows versiyonu. Ctrl + Alt + F4 tuş kombinasyonu ile çalışıyor ve size hangi pencerenin kapatılmasını istediğinizi soruyor. SuperF4 uygulamasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Sayfalar

Subscribe to RSS - linux