google

Android Wear: Google'ın Akıllı Saatler İçin İşletim Sistemi

Android Wear: Google'ın Akıllı Saatler İçin İşletim Sistemi

Android Wear, Google'ın Akıllı Saatler (smartwatches) için geliştirdiği işletim sisteminin adı. Akıllı telefonlar hayatımızın içine bu denli girmişken bu akıllı ve giyilebilir cihazlara bakalım ne kadar sürede adapte olacağız.

Android Wear kullanan saatler, zamanlanmış uyarılar verebiliyor, yer ve kişisel bilgilerinizi gösterebiliyor. Android Wear aynı zamanda sesli komutları alabiliyor ve üçüncü parti uygulamaları da destekliyor.

Android Wear hakkında daha fazla fikir edinebilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Google'dan Yararlı Bilgiler : Bilmekte Fayda Var

Google'dan Yararlı Bilgiler : Bilmekte Fayda Var

Google internet ile yeni tanışanlar ya da daha geniş alırsak, teknoloji ile yeni tanışanlar için çeşitli bilgilendirici sayfalar oluşturmuş ve bunların adına da Bilmekte Fayda Var demiş. Çevrimiçi güvenlikten, teknolojik terminolojiye, İnternet hakkında temel bilgilerden, bilgisayarınızı temiz tutmaya çok geniş bir yelpazede bilgiler yer alıyor.

Google Zeitgeist 2012 - 2012'de Olanlar

Google, her yıl olduğu gibi bu sene de yıl içinde olan önemli gelişmeleri topluca sunduğu ve analiz imkanı veren Zeitgeist sayfasını yayınladı. 2012 Dünya arama trendlerine göre, yaşanan önemli olayların tespit edildiği sayfada, trend olan aramalar, resimler, sporcular, etkinlikler, kişiler, sinema filmleri, tv şovları, sahne sanatçıları, tüketici elektroniği, havayolları, Google+ etiketleri gibi başlıklar yer alıyor.

Google Project Glass - Google Farklı Gözden Bakmamızı Sağlıyor

Google I/O konferansında sunumu yapılan bir ürün Project Glass. Talep edenlere 2013 yılında teslim edilecek ve şu anki fiyatı 1500$. Konferans sırasında bir şov eşliğinde sunulan Project Glass'ın o şova konu olan SkyDiving gösterisini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Sayfalar

Subscribe to RSS - google