drupal temaları

Drupal Geliştiricileri İçin Yüksek Kaliteli 50 Tema

Drupal, teknik anlamda en iyi içerik yönetim sistemlerinden birisi. Ancak yeni geliştiriciler için durum ele alındığında özellikle görsel anlamda bir boşluk söz konusu. Bir tasarımcı ile birlikte çalışıyorsanız tabiki bu konuda da bir engeliniz kalmıyor. Drupal'da yeniyseniz ve kendinize özgün bir tema hazırlamak istiyorsanız, kullanabileceğiniz temel temaları da daha önce şurada listelemiştim.

Web Application Drupal Tema

 Ticari olmayan/ticari amaç gütmeyen blog/siteler için ücretsiz olarak dağıtılan web appilication drupal temasını blogunuza kurup hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Temanın renk düzeni ve uyumu gerçekten çok hoş durmuş. Ayrıca temayı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Çok esnek bir yapıya sahip. 

Temanın başlıca özellikleri;

  • Temiz bir Css kodlamaya sahip
  • Sağ/sol sütun kullanımı esnek bir yapıya sahip
  • W3C XHTML 1.0 Strict. W3C CSS Valid doğrulama testleri başarılı
  • Bütün tarayıcılar ile uyumlu
  • Kodlama boyutu küçük olduğundan sayfanız hızlı açlır.

Yukarıda verdiğim özelliklere ek olarak kullanıcı bazlı seçeneklerde bulunmakta... Hızlı açılır bir blog/site istiyorsanız bu temayı kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Drupal ile Sosyal Ağ (Social Network) Sitesi Hazırlamak

Drupal, ilk tasarlanmaya başladığı günden beri toplulukları bir araya getirmeyi kendisine hedef almış bir sistem olduğu için sosyal ağlar konusunda uzmandır. Drupal ile çok sağlam topluluk siteleri / uygulamaları oluşturabilirsiniz. Zaten drupal.org'un title'ına baktığınızda Community Plumbing (Topluluk tesisatçısı) ibaresini görürsünüz.

Drupal ile bir sosyal ağ sitesi oluşturmak istediğinizde ihtiyaçlarınıza göre çeşitli modülleri kullanmanız gerekecektir. Bunlardan en önemlileri (belki de her Drupal uygulamasında gereken) şunlardır ;

Subscribe to RSS - drupal temaları