cck

Drupal ile Sosyal Ağ (Social Network) Sitesi Hazırlamak

Drupal, ilk tasarlanmaya başladığı günden beri toplulukları bir araya getirmeyi kendisine hedef almış bir sistem olduğu için sosyal ağlar konusunda uzmandır. Drupal ile çok sağlam topluluk siteleri / uygulamaları oluşturabilirsiniz. Zaten drupal.org'un title'ına baktığınızda Community Plumbing (Topluluk tesisatçısı) ibaresini görürsünüz.

Drupal ile bir sosyal ağ sitesi oluşturmak istediğinizde ihtiyaçlarınıza göre çeşitli modülleri kullanmanız gerekecektir. Bunlardan en önemlileri (belki de her Drupal uygulamasında gereken) şunlardır ;

Türkiye'de Drupal Kullanımı ve Kullanıcı Görüşleri

Yeni bir araştırma yazısı ile karşınızdayım :) Burayı takip edenler sık sık Drupal ile ilgili yazdığımı farketmişlerdir.Sıkı bir Drupal fanı olduğumu söylemeliyim.Ancak Türkiye'de Drupal kullanımı pek yaygın değil.Ben de bu az sayıdaki Drupal kullanıcılarının bazılarına sorular yönelttim ve neden Drupal kullandıklarını araştırmaya çalıştım.İşte yönelttiğim sorular :

1- Ne kadar süredir Drupal kullanıyorsunuz? Bu süre içinde Drupal'ın sizi en çok etkileyen özelliği nedir?
2- Drupal dışında bir içerik yönetim sitesi ya da blog yazılımı(joomla,wordpress,phpnuke vs.) kullandınız mı? Kullandıysanız Drupal ile aralarında gördüğünüz farklar nelerdir?
3- Drupal'ı başka bir kişiye anlatmak isterseniz , tek cümle ile nasıl anlatırsınız?

Bu sorulara geen cevaplar ise şöyleydi :

Subscribe to RSS - cck