bing

Facebook Sayfalarında Bing Destekli Çeviri Özelliği

Facebook sayfalarında yaklaşık 2-3 ay önce devreye alınan bir özellik olmasına rağmen benim gözümden kaçmış. Belki benim gibi atlayanlar vardır diyerek paylaşayım dedim.

Kendi dilinizden başka dilde yayın yapan bir Facebook sayfasına girdiğinizde, sayfanın kendi gönderilerinin altında bir çeviri linki yer alıyor. Bu link ile ilgili iletinin Bing tarafından sizin dilinize yapılmış çevirisi görüntüleniyor.

Microsoft'un Yeni Arama Motoru Bing İzlenimlerim

Microsoft geçtiğimiz günlerde yeni arama motoru Bing'i yayınladı. Bing ile arama motoru sektöründeki payını arttıracağını umuyor Microsoft. Eski Live.Com da artık Bing'e yönlenmiş durumda. Aslında arama sonuçları açısından benim yaptığım denemelerde pek de fark göremedim aralarında. Görsel olarak da Live'a background-image verilmiş gibi duruyor.

Bing aslında arama motorundan daha çok "karar motoru" olarak görülüyormuş. Normal arama sistemi yerine semantik aramaya daha yakınmış. Ancak en basitinden yaptığım görsel aramada kendi adımı arattığımda Google'da kesin doğru sonuçlara ulaşabilirken, Bing'de bir benzerime bile rastlamadım!

Subscribe to RSS - bing