apple

Apple Tablet Özellikleri

Apple Tablet Özellikleri

Kişisel bilgisayarlar geliştiren, tasarlayan ve satışını yapan Apple günümüz teknolojisinde üretmiş olduğu akıllı telefonlar ve tabletlerle gündemden düşmeyen markalar arasında yer almaktadır. Apple tablet olarak teknolojik gelişmelerle tasarlamış olduğu ipad modelleri ile piyasada büyük ilgi uyandırmıştır. Özellikleri bakımından ve tasarımı ile beğenilen Apple marka tabletler sayesinde kolaylıkla ihtiyacınız olan uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Apple, Swift Programlama Dilini Açıkladı

Apple, Swift Programlama Dilini Açıkladı

Apple, iOS için yazılım geliştirenlere özel, yeni programlama dili Swift'i duyurdu. Apple Swift'i "Parallel Scripting Language" olarak tanımlıyor. Yani Swift, Objective C'den oldukça farklı bir dil. Ancak Swift'i Objective C ile birlikte kullanabiliyorsunuz.

Swift'in syntax'i oldukça güzel. Örnek bir uygulama geliştirmeden hakkında çok fazla yorum yapmak istemiyorum, bu nedenle sizi hızlıca Swift'e bağlıyorum.

Facebook'un Paper'ı Apple'ın En İyi 100 Uygulamasının İçine Girdi

Facebook'un Paper'ı Apple'ın En İyi 100 Uygulamasının İçine Girdi

Facebook'un geçtiğimiz haftalarda yayınladığı haber okuma uygulaması olan Paper, aradan geçen bu çok kısa süre içerisinde, Apple'ın en popüler 100 ücretsiz uygulamasının içine girmeyi başardı. Paper uygulaması, Facebook'un bağımsız olarak çalışan uygulama pazarına da önümüzdeki dönemde daha fazla yöneleceğinin sinyallerini veriyor.

Facebook'un geçmişte çıkardığı Poke uygulamasını bir kenara bırakırsak, hala Facebook, Facebook Messenger ve Instagram gibi 3 uygulama ile Apple App Store'da ilk 20 içinde yer alıyor.

Apple MacBook Pro 15 Retina Ekran Özelliğine Sahip Olacak

Apple firmasının üretmiş olduğu MacBook Pro ürünün 15 inç modeli, kendine özel yenilikleriyle gelecek. MacBook 15 inç, beklendiği gibi Retina ekrana sahip olacak.

MacBook Pro 15 hakkında edinmiş olduğumuz bilgilere göre retina ekrana sahip bu modelde 2560 x 1600 çözünürlüğü sahip bir retina olacak. Core i7 2.6 Ghz işlemci hızı 8 Mb cache bellek ile birlikte 16 GB DDR belleğe sahip olacak. Sabit disk konusuna gelecek olursak da 750 Gb 7200 Rpm gibi büyük ve güçlü bir diski var.  Bunların haricinde 2 Gb  Amd Hd 7770M grafik kartı da göze en çok çarpan özellikler arasında.

Apple’dan Yeni 27 İnç iMac

Teknoloji dünyasının öncü markası olan Apple, masaüstü bilgisayarı iMac’in yepyeni versiyonunu duyurdu. İşte Apple’ın yeni iMac’i;

Teknoloji dünyasının lider markalarından bir tanesi olan Apple, gerek cep telefonu iPhone’la gerek masaüstü bilgisayar modeli olan iMac ile büyük bir evrim yaratmıştı. Kullanıcılara çok farklı bir teknoloji deneyimi sunan Apple firması, diğer markalardan hep bir adım önde olarak bu mecrada lider olduğunu her seferinde bizlere aktardı. Yepyeni iMac’i ile de bu sözleri tamamen hak eden Apple, 27 inçlik dev ekranlı cihazını gün itibariyle duyurdu.

Nokia Tablet Piyasasına Giriyor!

Nokia Tablet Piyasasına Giriyor!

Mobil iletişim devi Nokia; cep telefonu teknolojisinin lider isimlerinden biri olup müşteriye sunmuş olduğu cihazlarla epeyce bir ivme kazanmıştır. Mobil dünyada ayrı bir marka olan Nokia firması, günümüz teknolojisinde farklı cihazların piyasa çıkmasıyla birlikte eski namını kazanamaz oldu. Ve yapılan araştırmalarda şirketin yıllık ciro’sunun da düştüğü ortaya çıktı.  Nokia bunu asıl anlamda farklı teknolojilerin piyasa çıktığı ve Nokia’nın da bu teknolojilerde hâkim olmadığına bağlıyor.

Sayfalar

Subscribe to RSS - apple