adsense

Enpara Hesabına Adsense Ödemesi Nasıl Alınır?

Enpara Hesabına Adsense Ödemesi Nasıl Alınır?

Finansbank'ın şüphesiz son yılların en iyi bankacılık ürünü olan Enpara'sına eğer Google Adsense kullanıcısıysanız ödeme alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle;

Ödeme Geçmişi menüsünden, Ödeme Ayarları bağlantısına tıklıyoruz. Açılan sayfadaki "Yeni Bir Ödeme Yöntemi Ekleyin" butonuna basarak hesap bilgileri doldurma formu geliyor. Burada alıcı adına kendi adınızı, banka olarak Finansbank'ı, en önemli nokta şimdi geliyor, şube olarak EFT Merkezi'ni seçip, Enpara hesabınıza ait IBAN'ınızı yazıyorsunuz.

Beslemeler (RSS) İçin Adsense , Google Hesabında Aktif Oldu

Eğer FeedBurner üzerinden rss yayını yapıyor iseniz artık rss'lerinize reklam eklemek ve bunları yönetebilmek daha da kolaylaştı.Artık adsense yönetim ekranından rss yayın reklamları oluşturabilir , bunları hangi uzunluktaki yazılarda , yazının neresinde (alt-üst) ,hangi renklerde vs. olabileceğini ayarlayıp hızlı ve kolay bir biçimde yayına alabilirsiniz.

Reklam Store Yenü Yüzü İle Hizmete Girdi

Türkiye'de bir türk firması olarak belkide web sitesi sahiplerine en fazla güven veren reklam ağı olan ReklamStore , yeni bir arayüz ile karşımıza çıktı.Umarım bu değişiklik ile reklam veren sayısında da bir artış olur ve Türkiyede internet reklamcılığı konusunda , kaliteli hizmet veren bir firma bu pastadan daha büyük bir pay alır.

Düzenleme : Bir kaç dakikalığına aktif olmuştu ama şimdi tekrar eski haline gelmiş.Demekki arada sırada test yapıyorlar.Yeni görüntüsünü görmek için buraya bakabilirsiniz.

Adsense Alternatifi Yerli Girişimler

Çoğu kişi web üzerinde geçirdiği zamanı bir şekilde paraya çevirmek istiyor.Bu durumda blog/site sahiplerinin ilk yönlendiği kaynak Google adsense oluyor.Ancak adsense'in katı kuralları nedeni ile pek çok yayıncı bir süre içinde ban yiyebiliyor.Bu durumda da yapacak iş farklı alternatiflere yönelmek oluyor.İşte size bir kaç yerli reklam alternatifi :

ReklamStore: Adsense benzeri text ve görsel reklamlar sunan reklamstore , türk blog camiasından da yeterince olumlu tepki aldı.Ödemeleri zamanında yapması ile takdir toplayan bir firma.Aylık 30 ytl'ye ulaşınca ödeme alabiliyorsunuz.

Wordpress İçin Adsense Gelir Paylaşım Eklentileri

Wordpress kullanıcıları için pekçok adsense eklentisi var ancak adsense üzerinden gelir paylaşımı yapan eklenti bulmak güç.Bu tip eklentilerin kullanım şekli ; Kullanıcı(diğer yazar) gelir , eklentiye adsense publisher id'sini verir ve onun yazılarında kendi adsense'i görünür ya da sadece id değil kodun tamamı eklenir...
İşte wordpress adsense ve gelir dağılım eklentileri :

Subscribe to RSS - adsense