Engoo ile Evden İngilizce Öğrenmek Mümkün

Engoo ile Evden İngilizce Öğrenmek Mümkün

Ülkemizde 12 yıllık zorunlu eğitimin artık her kademesinde İngilizce dersleri mevcut. Ancak bu eğitim yöntemi sizce ne kadar başarılı? Benim görüşüm, pek başarılı olmadığı yönünde, zira bu eğitim hayatı boyunca en az 7-8 yıl ingilizce dersleri almasına rağmen, pek çok öğrenci günlük temel cümleleri dahi kuramıyor. Velev ki bu eğitimlerin hepsinde çok başarılı olan bir öğrenci olsun, o da iş yüz yüze birisiyle konuşmaya gelince çuvallayıveriyor. Çünkü konuşma pratiği yok denecek kadar az.

Engoo, tam da bu noktada önemli bir açığı kapatan bir sistem hazırlamış. Dünyanın çeşitli yerlerinden, Engoo'da öğretmen olmaya hak kazanmış iyi seviyede İngilizce bilen kişilerle çok uygun fiyatlara 25 dakikalık periyodlar halinde karşılıklı konuşabiliyorsunuz. Konuşmalar Skype üzerinden görüntülü olarak gerçekleşiyor. İstediğiniz saat için uygun olan öğretmene site üzerinden randevu alıyorsunuz ve saatli geldiğinde öğretmen sizi Skype üzerinden ekliyor ve konuşmaya başlıyorsunuz.

Engoo üzerinden yapılan İngilizce konuşma pratiğinin içeriği tamamen serbest konuşma şeklinde geçebileceği gibi, yine Engoo üzerinden bulunan İngilizce ders materyalleri üzerinden de yürütülebiliyor. Sürekli aynı kişiyle konuşuyorsanız materyaller üzerinden ilerlemek de faydalı olabilir.

Bunun dışında, görüşmeler Skype üzerinden yapıldığı için başlıkta yazdığım "Evden İngilizce" kısmının da aslında ötesine geçebiliyorsunuz. Örneğin ben daha önce düzenli konuştuğum bir öğretmene, yazın gittiğim köy yerinde cep telefonumdan görüntülü konuşarak, oraları anlattım. Bunun bir avantajı da, eğer belirli bir seviyede konuşmaya başlarsanız, iş İngilizce öğrenmekle sınırlı kalmayıp, dünyanın çeşitli yerlerinde yaşan insanlarla bir kültür alışverişine dönüşüyor.

Benim Engoo üzerindeki kişisel ders yöntemim, bir iki sabit öğretmen belirleyip, hangisi uygunsa onunla konuşmak şeklindeydi. Sürekli aynı hocayla çalışabilmek bence önemli bir yol katetmenizi kolaylaştırıyor.

Engoo'nun Türkiye sitesi ve Türkçe destek ekibi de mevcut. Yine bu ekibin ortaya çıkardığı Engoo Türkiye Blog'unda da gerçekten çok faydalı makaleler yer alıyor. Burada yer alan blogu da sık sık ziyaret etmenizi öneririm. Ayrıca yeni üye olan herkese 2 adet deneme dersi de hediye ediyorlar. Bu sayede sistemi para vermeden test etmiş ve tanımış oluyorsunuz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Günümüzde İngilizce artık pek çok iş kolunda çalışmak için artı bir avantaj değil zorunluluk halini aldı.

Online çeviri hizmetleri sayesinde artık siz de sözlük ve çeviri merkezi aramayacaksınız. Çünkü gelişmiş dünya ve teknolojisi sayesinde artık online çeviri hizmetini web siteleri üzerine kurulmuş çeviri araçları ile yapabilirsiniz.

Türkçeden bir başka dile ya da başka bir dilden Türkçe'ye çeviri pek çok durumda ihtiyaç duyabileceğimiz birşey. Bunu sadece İngilizce olarak düşünmemek gerekir. Zira artık pek çok kişi en azından ikinci dili olarak İngilizce'yi konuşabiliyor. Peki ya diğer diller? Çözüm internette. Tam olarak 100% doğru çalışan servis bulmak pek mümkün olmasa da bazı çeviri sitelerinin yaptıkları tercümeler, en azından fikir vermesi açısından iyi olabiliyor. İşte online olarak kullanabileceğiniz bazı çeviri servisleri :

Eski sürümlerinden beri Drupal kullananlar IMCE modülünü bilirler. TinyMce,BuEditor gibi wyswig modülleri ile entegre olarak , yazı yazma esnasında server'a bir resim upload edip o resmi kullanmamızı sağlar ve bizi mutlu ederdi :) Tabii IMCE'nin özelliği bununla sınırlı değil ama benim en çok işime yarayan buydu.Çünkü TinyMce ve BUEditor'de dahili bir dosya yükleyicisi yok. Şu günlerde Drupal 6.x içinde Head olarak çıkmış olsa da en azından şimdilik kullanmayı düşünmüyorum.Çünkü Fck 'da küçük bir optimizasyon ile dahili bir resim yükleyicisine sahip olabiliyorsunuz.Yani bilgisayarınızda bulunan resmi kolayca server'a aktarıp kullanabilirsiniz.

Aracı olanlar için trafik sigortası ve mtv ile birlikte en önemli gider kalemlerinden birisi de araç kaskosudur. Genelde toplumumuzda kasko yaptırdıysanız ve başınıza kötü bir olay gelmediyse, "bu sene de boş yere bir sürü para verdik" denilir.