En İyi İçerik Yönetim Sistemi İçin Şimdi Oylar Drupal'a

Geçen senenin birincisi Drupal , bu yıl da En iyi açık kaynak içerik yönetim sistemi yarışmasında finale kaldı.Drupal'ı bu sene de zirveye taşımak için oylarımızı verelim efendim.Pamuk oylar Drupal'a :) Oy kullanmak için buradan buyrun.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Drupal'da varsayılan olarak yönetim işlemleri de sitenin ana görüntüsü ile aynıdır. Arka tarafta bir panele değil de normal olarak sitenize giriş yaparsınız ve yönetiminizi de oradan halledersiniz. Bu benim çok sevdiğim bir özelliktir. Ancak bazı kullanıcılar ana siteden bağımsız bir yönetim paneli olmasını isterler. Drupal de bu gibi durumlar için, kullanıcılar yönetim işlemleri yaptığında farklı tema kullanımına izin verir. İşte Drupal ile birlikte kullanabileceğiniz bazı yönetim ekranı temaları :

ArchLinux'a yeni geçmişken şimdilik bırakmaya niyetim yok ama OpenSolaris ekibinden gelen postalar , OpenSolaris 'in de incelemeye değer olduğunu gösteriyor.Özellikle

Drupal'in esnek yapısı sayesinde aklınızdaki her türlü siteyi yapabileceğinizi zaten defalarca söyledim buradan.Şimdi de Reddit tarzı bir oylama sistemini sitenize nasıl entegre edeceğinizden bahsedeceğim.

Bu tarz bir oylama sistemini ister komple bir site olarak düşünüp uygulayabilir , isterseniz de mevcut sitenizdeki yazılar için bu özelliği aktif edebilirsiniz.Bu işi yapacak olan modülümüz Vote Up / Down Package.

Packt Publishing tarafından düzenlenen en iyi içerik yönetim sistemi yarışmasının bu seneki galibi de Drupal oldu. Wordpress ve Joomla ise Drupal'ı geriden takip etmeyi sürdürdüler.

Daha önce Drupal kullanarak hangi modül ile Reddit benzeri bir site yapabileceğinizden bahsetmiştik. Ya peki Digg benzeri bir site yapmak isterseniz? Eğer amacınız sadece Digg gibi bir sosyal imleme sitesi yapmaksa bunu Drupal için özel olarak geliştirilmiş bir uygulama olan Drigg ile yapabilirsiniz. Drigg'in çalışan demosuna da şuradan bakabilirsiniz.