En İyi Anında Mesajlaşma Programları

Anında mesajlaşma programları insan hayatında neredeyse bir dönüm noktası oldu.Gelişen teknoloji ile görüntülü/sesli iletişime de olanak tanıyınca vazgeçilmesi zor bir araç haline geldiler.Telefon faturalarının azalmasında da büyük etkisi var tabiki :)

Pek çok protokol ve program var bu işi yapabilecek.Tercihler ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendiğine göre karar da sizin tabiki.Ben tercihi Linux platformunda kullandığım pidgin'den yana kullanıyorum.Windows desteği de var ;) Ayrıca msn,icq,jabber,yahoo,aol vs.. daha pek çok protokolü tek bir program üzerinden kullanabilirsiniz.

Bunun dışında windows ortamında kullanabileceğiniz Digsby ve Trillian gibi alternatif programları da deneyebilirsiniz.

Mac Os X platformunda da Adium anında mesajlaşma ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilecek programlardan birisi.

Ayrıca web üzerinden kullanabileceğiniz alternatifler arasında da öne çıkanlar Meebo , ILoveIm gibi siteler.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Maalesef ocun , pidginde şimdilik webcam desteği yok.Ancak planları arasında.İlerleyen sürümlerde mutlaka eklenecektir.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Eğer Windows kullanıyorsanız kesinlikle iyi bir antivirüs yazılımına ihtiyacınız var demektir. Antivirüs yazılımlarının ise bir çoğu lisanslı'dır. İşte lisans ücreti ödemeden kullanabileceğiniz bazı ücretsiz antivirüs uygulamaları:

Avira Antivir: Antivir ücretsiz versiyonu bulunan sağlam bir yazılım. Virüs bulma konusunda çok etkin olduğunu söyleyebilirim. Windows kurduğum makinalara mutlaka antivir de kurarım. Performansı da gayet iyi. Uygulamanın ücretsiz versiyonunu şuradan indirebilirsiniz.

Bu akşam bir arkadaşımın bilgisayar ile ilgili yardıma ihtiyacı vardı. Kendisi başka bir şehirde yaşıyor ve bana telefon ile ulaştı. Yöneticilerinden birisi ile messenger üzerinden iletişim kurması gerekiyormuş. Ancak messenger, pek çok kişinin karşılaştığı "Anahtar Bağlantı Noktaları" hatası sebebiyle bağlantı kuramıyormuş. Ben de telefonla, elimden geleni yaptım ancak sorunu bir türlü çözemedik. En son çare olarak aklıma Pidgin geldi.

Daha önce şurada da bir örneğine yer verdiğim açık kaynak programların listelendiği bir kaç site daha mevcut.Bunlardan biri

Windows – Linux savaşı eskilerden beridir süregelen bir hadise. Çok sıkı Linux taraftarları olduğu gibi, ölümüne Windows'u savunanlar da var. Tarafsız olarak bakacak olursak, her iki sistemin de kendi alanlarında üstün olduğu, zayıf olduğu taraflar da var.

Linux kullanamayanların bahanesidir "oyun yok be abi!" , halbu ki yeterince oyun da vardır aslında.Neyse konumuz o değil.Biliyorsunuz Wine ile windows platformundaki programları Linux ortamında çalıştırabilyorduk.Bazen tam sonuç alamasak da yinede idare ettiriyor wine bizi.PlayOnLinux ise wine'ın biraz daha özelleştirilerek ve basitleştirilerek daha çok oyunların desteklenmesine yönelik yapılmış bir çalışma.Tabiki her oyunu yine şak diye kuramazsınız.Öncelikle PlayOnLinux Repositorysine düşmesi lazım.Şu anda bile çok geniş bir windows tabanlı