El Emeği Paylaşım Sitesi: Marifet İster

El Emeği Paylaşım Sitesi: Marifet İster

Özellikle evinde zaman geçirmeyi seven kişilerin merak sardığı, kadınlar için örgü, dantel, makyaj, yemek vs. gibi konular, erkekler için de tahta işleme, tel bükme vs. gibi biraz daha kas gücü gerektiren konularla uğraşmak ve bir şeyler ortaya koyabilmek gerçekten marifet istiyor.

O kadar emek verip yaptığınız çalışmalarınızı kendi blogunuzda yayınladınız. Belki de ürettiğiniz işi satmaya karar verdiniz ve birkaç satış sitesine eklediniz. Peki daha fazla kişiye ulaşmak ya da benzer işlerle ilgilenen başkalarının yaptıklarını görmek, yepyeni işlerden ilham almak istemez misiniz? İşte bu amaçlardan herhangi birine evet cevabı veriyorsanız, yepyeni bir site devreye giriyor: Marifet İster!

Marifet İster, üye olup ister kendi yaptığınız işi, isterseniz de görüp beğendiğiniz herhangi marifet isteyen başka bir işi paylaşmanıza, paylaşılmış içerikleri beğenmeniz ya da beğenmemenize göre puanlamanıza yarıyor. Haftanın en çok beğenilen marifet isteyen işleri sitenin ana sayfasında yer alıyor ve bu sayede daha fazla öne çıkmış oluyor. Eğer el işlerinizi, örgülerinizi, yaptığınız tahtadan bir objeyi, bir yemek tasarımını vs. daha çok kişiye ulaştırmak, gerekirse bunu başka bir kaynaktan satıp bundan gelir elde etmek için tanıtmak istiyorsanız şahane bir platform. Üye olmak da marifetinizi paylaşmak da çok basit. Siteyi biraz gezdiğimde örneğin bazı üyeler Etsy üzerinde satılan gerçekten şahane ürünlerin linklerini de paylaşmışlar. Siz de benzer bir yolu izleyebilirsiniz.

Eğer marifet isteyen çalışmalar yapıyorsanız, mutlaka uğramanız gereken yeni bir topluluk sitesi olmuş. Şimdiden başarılar!

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi m

Drupal varsayılan olarak diğer pek çok sisteme göre oldukça güvenli. Açık kaynak bir projeyi kullanırken güvenliği sağlamanın birinci adımı elbette güncellemeleri takip etmek ve anında uygulamak. Ancak bunun dışında saldırganlara karşı alınabilecek başka önlemler de var. Sitelerimizin güvenliği için, onların işlerini olabildiğince zorlaştırmalıyız.

Peki Drupal 7 için yapabileceğimiz ne gibi güvenlik çalışmaları var?

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.

Türkiye'de freelance çalışmak zor zanaat ! Bir kurumda tam zamanlı çalışmama rağmen hayat şartlarından dolayı freelance işler de yapıyorum. Tabii her zaman işler yolunda gitmeyebiliyor.

Her gün yeni bir modelin çıktığı tablet bilgisayar pazarına kullanıcıların da ilgisi katlanarak artıyor. Karşılaştırmalı alışveriş sitesi Akakçe'nin yaptığı bir araştırma ise durumu net bir şekilde ortaya koyuyor; Son 1 ay içerisinde tablet bilgisayarlara olan ilgi %47 arttı. Tablet bilgisayar fiyatlarını araştıran kişi sayısı ise yaklaşık 100.000.