Eğitim

Hava Trafik Kontrolörü Lisansı Nasıl Alınır? Uçak Teknisyeni Nasıl Olunur?

Hava Trafik Kontrolörü Lisansı Nasıl Alınır? Uçak Teknisyeni Nasıl Olunur?

Havacılığın en önemli çalışanlarından olan Hava Trafik Kontrolörleri kulelerde çalışma imkanına sahiptir ancak bu mesleği yapabilmek için öncesinde hava trafik kontrolörü lisansı almak gerekir. Gözü kulede olan ve hava trafik kontrolcüsü olmak isteyen kişiler 2 farklı yoldan bu meslekte çalışma imkanına sahip oluyorlar. Bunlardan ilki ülkemizde sadece Anadolu Üniversitesinde bulunan Hava Trafik Kontrol bölümünü kazanmakla oluyor.

Erasmus'a Nasıl Gidilir ve Erasmus Öğrencisi Nasıl Olunur?

Erasmus'a Nasıl Gidilir ve Erasmus Öğrencisi Nasıl Olunur?

Öncelikle Erasmus programı Avrupa devletleri ile Türkiye’nin ortak olarak geliştirdiği ve üniversiteler arası öğrenci değişimine olanak sağlayan bir programdır. Erasmus'a nasıl gidilir sorusu Erasmus öğrencisi olmak isteyen öğrencilerin aklının bir köşesinde hep vardır. Günümüzde birçok üniversitede uygulanan bu program, üniversitede başarı yakalamış öğrencilerin, dil yeterliliğini de kanıtlaması durumunda katılabileceği bir programdır. Erasmus programı ile Avrupa’da yer alan birçok ülkeye gidebilmek ve bir senelik eğitiminizi orada alabilmeniz mümkündür.

Pilot Nasıl Olunur?

Pilot Nasıl Olunur?

Pilotluk günümüzün gözde mesleklerinden ve bu mesleği icra etmek isteyenler de pilot nasıl olunur sorusunun cevabını merak ediyorlar. Pilot olmak isteyen kişiler belli şartları, yani yaş, sağlık raporu, en az lise mezunu olmak gibi belli temel nitelikleri yerine getirdikleri taktirde 3 farklı şekilde pilot olma şansını elde ederler. Bunların ilki; şu an devlet üniversitesi olarak Anadolu Üniversitesinde Pilotajlık Bölümünü kazanarak 4 sene hem üniversite okuyabilir hem de Ticari Yolcu Taşımacılığı için gerekli olan lisansları elde etme şansına sahip olabilirsiniz.

Uçuş Harekat Uzmanı Dispeçer Nasıl Olunur?

Uçuş Harekat Uzmanı Dispeçer Nasıl Olunur?

Uçuş harekat uzmanı yani Dispeçer nedir derseniz, bir kaptandan daha çok sorumluluğu ve işi vardır ve aslında havacılıkta yer kaptanı adıyla ifade edilmektedir. Uçuş hareket uzmanları sorumlusu olduğu bir çok uçağı aynı anda yönetirken bu yüzden iş yükü daha fazla diyebiliriz. Bir uçağın uçuş rotasını, hava durumunu ve bir çok planlamasını yaparken kaptanla birlikte imzaları olmadan hiçbir şekilde uçak hareket edemez. Bu yükümlülükleri fazla olduğu için çok fazla kişi uçuş hareket uzmanı olmak istemez.

Orff Çalgıları Nelerdir ve Çocukların Müzik Eğitiminde Kullanımı

Orff Çalgıları Nelerdir ve Çocukların Müzik Eğitiminde Kullanımı

Carmina Burana isimli muhteşem eserin yaratıcısı olan Alman besteci Carl ORFF tarafından oluşturulan, çocuklarda müziği keşfetme, yaratma yeteneğini açığa çıkarmayı amaçlayan ve içeriğinde ritim, dans, konuşma, hareket gibi etmenler barındıran, insanların içlerinden geldiği gibi, doğaçlama davranışlar sergileyerek oluşturdukları bir yöntemdir Orff yöntemi.

Orta Öğretime Sınavsız Geçiş Sistemi Kararlaştırıldı

Okul kıyafetleri, sınav türleri, ek sınavlar derken orta öğretime sınavsız geçiş sistemine de yeni bir model seçildi. Bugün toplanan MEB çalışanları toplantıda orta öğretime sınavsız geçiş sistemi hakkında konuştu. Toplantı çıkışından basının karşısına geçen Ömer Dinçer, sınavsız geçiş sistemi hakkında son düzenlemelerin konuşulduğu ve yakın zamanda sınavsız geçiş sisteminin uygulanacağını belirtti.

Sayfalar

Subscribe to RSS - Eğitim