eBay BitCoin ile Ödeme Almayı Düşünüyor

eBay BitCoin ile Ödeme Almayı Düşünüyor

Dünyanın önde gelen e-ticaret sitesi eBay, BitCoin ile ürün alınabilmesine olanak sağlayacak çalışmayı değerlendiriyor. Şirket bunun için henüz kararını netleştirmiş değil. CNBC'nin haberine göre, BitCoin ile ilgili düzenlemelerin netleşmesi bekleniyor. Bunun ardından öncelikle eBay Amerika ve eBay İngiltere'de BitCoin ile ödeme yöntemi aktif olabilecek.

eBay'den yapılan açıklamada, BitCoin gibi alternatif para birimlerinin çok önemli bir gücü olaiblir. Ancak şu anda gelişim dönemindeler ve biz bu yöntemlerin gelişimini görmek için sabırsızlanıyoruz denilmiş.

Tabii tüm online ticaret firmaları BitCoin'e sıcak bakmıyor. Örneğin yine CNBC'deki habere göre Amazon, BitCoin ile ödeme almayı şu an için düşünmüyor.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

İsveç, Bitcoin'in resmi bir para birimi olarak kullanılamayacağını düşünüyor ancak tamamen görmezden de gelmiyor.

Bitcoin ve diğer alt coinler, popülerliğini koruyor. Uzun süre de korumaya devam edecek görünüyor. Bu doğrultuda eğer Drupal kullanarak yaptığınız bir e-ticaret siteniz varsa, Bitcoin ile ödeme kabul edebilirsiniz.

Drupal'ın güzide e-ticaret modülleri Übercart ve Commerce ile kullanılmak üzere, Bitcoin için birer modül geliştirilmiş. Bu modüller ile güncel kur üzerinden Bitcoin cüzdanınıza para transferi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Bitcoin, 2011'in Nisan ayında çıktığı zaman, 1,5 TL civarındaydı. Bugün ise Türkiye piyasasında 1 Bitcoin 1600 TL civarında.

Bitcoin nedir sorusunun cevabı için, 2008 yılında hayatımıza giren ve ilk yıllarda birçok kişinin önemsemediği kripto sanal para birimi tanımlamasını yapsak aslında yanlış olmaz. Aslında ortada fiziki bir paranın olmadığını ve tamamen sanal olduğunu belirtmek istiyoruz.

Ülkemizde tüketicilerin hizmet aldığı pek çok enerji kurumu var. Enerjisa da bunların önde gelenlerinden birisi. Örneğin İstanbul Anadolu yakasında oturuyorsanız, siz de muhtemelen elektrik hizmetini Enerjisa'dan alıyorsunuzdur.