Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Drupal İle Yapılmış 10 Üniversite Sitesi

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Drupal İle Yapılmış 10 Üniversite Sitesi

Başlık biraz uzun oldu, farkındayım, ama konuyu tam olarak özetledi. Malum Drupal, topluluklara hitap edileceği zaman kullanılabilecek en uygun sistemlerin başında yer alıyor. Bu nedenle üniversiteler de, Drupal'ı kullanmaktan çekinmiyorlar. Bilhassa ben, iki üniversitemizin Drupal'a geçişlerinde epey rol aldım. Listede de ülkemizden bir üniversite yer alıyor. Sizce en çok hangi üniversitemiz ziyaret ediliyordur ?

Aşağıda da Alexa verilerine göre, Dünyanın en çok ziyaret edilen üniversite sitelerinin içlerinde popüler olan ve Drupal kullanan ilk 10 üniversite yer alıyor:

1- Harvard Üniversitesi

2- Penn State Üniversitesi

3- Columbia University

4- The University of Texas at Austin

5- Anadolu Üniversitesi

6- Rutgers University

7- Arizona State University

8- Duke University

9- King Saud University

10- UC San Francisco

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Güvenilirliği ve esnekliği sayesinde, pek çok resmi kurum web sitelerinin alt yapısında Drupal'ı tercih ediyor. Drupal tercihinin diğer önemli nedenleri de ücretsiz ve açık kaynak olması.

İçerik üreten insanlar için yazılarını farklı kitlelere ulaştırabilmenin en önemli yollarından birisi de imleme siteleri.Ancak eğer herkesin kullanmadığı bir sistem kullanıyor iseniz işiniz biraz zor olabilir.Örneğin wordpress kullanan birisi için hava hoştur :) Çünkü her içerik odaklı sitenin mutlaka wordpress ile entegre olabilecek bir servisi vardır.Ancak drupal kullanıcıları bu noktada biraz sıkıntı yaşabilirler.İşte bazı içerik odaklı servisleri ile drupal'de kullanabileceğiniz yöntemler ;

Öncelikle her serviste yapacağınız iş aynı : "node.tpl.php" dosyasını açmak.Ardından ;

<?php print $content ?>

satırını bulup , kodları bu satırın altına eklemek.

drupal.org şu anda drupal 6 alt yapısı ile çalışıyor. 31 Ekim 2013'de başlayacak çalışma ile sitenin Drupal 7'ye geçişi planlanıyor.

Drupal'a yeni başladıysanız, sizi Drupal'dan en çok soğutacak etken temaların az olması olabilir. Ancak iyi bir Drupal kullanıcısı için bu hiç sorun değildir. Zira Drupal için tema geliştirmek sanıldığından daha kolaydır.

Drupal Association, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, drupal.org'daki otomatik kurulum sayacı ile elde edilen verilere göre, dünyada Drupal kullanan site sayısının 1 milyonu geçtiğini belirtti. 15 Şubat 2014 tarihi itibariyle Drupal kullanan site sayısı 1,005,489'miş.