Drupal İpucu : Kodlarla Ön Sayfa Kontrolü

Drupal 5.x 'de kodlar içinden temanıza müdahale etmek isterseniz ve bazı nesnelerin sadece ana sayfada görünmesini diğer sayfalarda o alanların kaybolmasını istiyorsanız şu kontrolü kullanabilirsiniz:

<?php if ($is_front): ?>
        <div id="main" style="width:500px">
<?php endif; ?>

Kalın olarak yazılı iki satır arasında kalan yerler sadece ana sayfada görüntülenecektir.Bu kontrolü $is_front global değişkeni sağlar.Bu yazılım 5.x için geçerlidir.6x'de test etmedim.

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Drupal'a geçmek için geç değil. Mevcut sitenizi Joomla, Wordpress, vBulletin ya da phpBB ile kurmuş olabilirsiniz. Ancak Drupal için hazırlanmış, belirtilen bu sistemlerdeki içerikleri Drupal'a aktarmanızı sağlayan modüller var.

JQuery ile hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardan bahsetmeye devam ediyoruz. Bu sefer web sitelerimizin artık her alanında bulunan formları, nasıl istediğimiz kriterlere göre doldurtabileceğimizi göreceğiz.

Web ile ilgili iki önemli oyuncunun, sitelerinde Drupal kullandığını görünce bunu paylaşmadan geçemedim.

Drupal 'ın sınırının olmadığından daha önce defalarca bahsetmiştim. Şimdi de Drupal'ı nasıl webmail istemcisi olarak kullanabileceğinizi göreceğiz.

Eğer Drupal'ın kurulu olduğu server'da domaininize ait maillerinizi de kullanıyorsanız , Drupal siteniz üzerinden maillerini kontrol edebilir , yeni mail gönderip alabilirsiniz. İşin dahası bu işi sadece Webmail Plus eklentisi ile yapabilirsiniz. Yalnız WebMail Plus çalışabilmek için Mail Api 'ye ihtiyaç duyuyor. Webmail Plus, mail alıp göndermenin dışında pek çok özelliği de içerisinde barındırıyor.

Bugün, Windows 7'nin resmi olarak çıkış günü. Bazı antivirüs firmaları da biraz ironik olsa da bugüne özel olarak 1 yıllık kullanım lisanslarını ücretsiz olarak vereceklermiş.

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz antivirüsler için gerekli adresler ise şu şekilde;