Drupal İçin Manşet Haber Uygulamaları

Artık haber odaklı sitelerde olmazsa olmaz haline geldi bu manşet haber uygulamaları. İstenilen haberlerin daha görsel ve etkili bir şekilde sunulmasında gerçekten işe yarıyorlar. Ayrıca siteye de farklı bir hava katıyorlar.

Drupal'da da bu iş için kullanabileceğiniz pek çok modül mevcut. Tabii bunları tam olarak kullanabilmek için bazı özelleştirmeler ve ayarlar da yapmanız gerekebiliyor. İşte Drupal için hazırlanmış manşet haber modülleri :

  • Dynamic display block: Drupal için geliştirilmiş manşet sistemleri içerisinde belkide en çok opsiyonu bulunan uygulama bu. İyi bir şekilde temalandırdığınızda gerçekten ortaya iyi işler çıkıyor. Örnek uygulama için şuraya bakabilir, indirmek için proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  • easySlider: Jquery Easyslider plugin'inin Drupal'a uyarlanmış hali. Çalışan örneği için şuraya bakabilir, indirmek için proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  • Featured Content Slider: İçerik türlerine göre son gönderileri çeşitli geçiş efektleriyle sunmanızı sağlıyor. Yalnız sadece seçtiğiniz düğümleri göstermiyor. Bu nedenle manşet haber olarak kullanacağınız ayrı bir içerik türü oluşturmanız gerekebilir. Yeni versiyonlarında Nodequeue ve Views ile entegre çalışabilecektir. Çalışan halini şuradan görebilir , indirmek için proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  • Frontpage Slideshow: Çeşitli Cms'ler için kullanılabilir durumda olan ürünü Drupal ile de uyumlu hale getirmişler. Yalnız belirtmekte fayda var ücretli bir ürün. Ancak kalitesi de ortada tabiki. Drupal üzerinde çalışan haline şuradan bakabilir, indirmek için proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  • Slider: Yine aynı amaç için kullanabileceğiniz bir uygulama. Yalnız biraz özelleştirmeniz gerekebilir. Jquery Coda Slider eklentisini kullanıyor. Test etmek için şuraya bakabilir, indirmek için proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
  • Content Glider: Featured Content Slider ile arasında neredeyse fark yok ama farklı projeler olarak başlatılmış.Deneyebilirsiniz. Proje sayfası ise şurada.

Bunların dışında bu amaç için kullanabileceğiniz Views Slideshow [bağlantı] ve Views Ticker [bağlantı] gibi modülleri de inceleyebilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Jquery ile geliştirilmiş şık bir uygulama Nivo Slider. Drupal ile entegre olmasını sağlayan Views Nivo Slider modülünün adından da anlaşılabileceği gibi, Views ile kolayca slide'lar oluşturabilmenizi sağlıyor.

Drupal'a geçmek için geç değil. Mevcut sitenizi Joomla, Wordpress, vBulletin ya da phpBB ile kurmuş olabilirsiniz. Ancak Drupal için hazırlanmış, belirtilen bu sistemlerdeki içerikleri Drupal'a aktarmanızı sağlayan modüller var.

Daha önce şurada freelance çalışmak ile ilgili bir yazı yazmıştım.İşin zor kısımlarından biridir , projeyi planlayıp gerekli zamanlamaları yapmak.İşte bir kaç web tabanlı proje yönetim aracı :

Drupal ile hazırladığınız bir içerik siteniz varsa, kullanıcının okuduğu içeriğe benzer, alakalı içeriği bir yerlerde göstermek isteyebilirsiniz. Drupal'da bunun için bazı modüller mevcut. İşte o modüller:

Eğer spor içerikli ve Drupal tabanlı bir siteniz varsa ve kendiniz tema yapamıyorsanız kullanabileceğiniz ücretsiz ve Gpl olarak lisanslanmış Sports Theme 'ye gözatabilirsiniz. Tema varsayılan durumu ile de kullanılabileceği gibi bir kaç css değişikliği ile daha güzel hale gelebilir.