Drupal Sorunu : Yeni İçerik Görüntülenmiyor

Bundan sonra küçük küçük , drupal'de karılaşılabilen bazı sorunların , püf noktası tadında çözümlerini vereceğim.
İlk ipucumuzla başlayalım; Bazen , yeni bir modül kurduğunuzda , aggregator (haber toplayıcı)  de yeni bir kategori tanımladığınızda ya da taxonomy (sınıflandırma) ile ilgili bir işlem yaptığınızda , ilk etapta herşey yolundaymış gibi görünür.Ancak bir forum başlığı ya da blog girdisi yaptıktan sonra , o içeriği oluşturan kişiden başka kimsenin göremediğini farkedebilirsiniz.Bu tarz bir durumda büyük ihtimalle hak tablolarını ilişkilendiren bir hata meydana gelmiş demektir.Ancak bunu denemeden önce views modülünü kullanıyorsanız onun cache'ini de temizlemeyi deneyebilirsiniz.Daha sonra Yönetim->Gönderi Ayarları  kısmından node_access tablosunu yeniden oluşturun.Büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Merhaba, öncelikle konu ile alakası varmı bilmiyorum ama minik bir sorum olacak. Drupal kullanmaya yeni başladım 5. sürümünü kullanıyorum. Bloglardan son eklenenler menüsünü aktifleştiriyorum ama menüde gözükmüyor. Sebebi ne olabilir acaba?

Son eklenenler derken sitenizinadi.com/tracker adresinde yer alan bölümü mü söylüyorsunuz? Eğer orası ise siteniz.com/admin/build/menu kısmından menü olarak aktif olup olmadığını kontrol ediniz.Ayrıca sorularınız için üye olarak Drupal Forumu 'nu kullanabilirsiniz.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Drupal'ın en önemli özelliklerinden birisidir kategorilendirme kabiliyeti. İstediğiniz sayıda sözlük ve kategori tanımlayıp bunları istediğiniz sayıda içerik türü için etkinleştirebilirsiniz. Bu işlemleri "siteniz.com/admin/content/taxonomy" bölümünden yapabilirsiniz.

Peki bu kategorilere ve etiketlere özel erişim izni vermek isterseniz ne yapacaksınız?

Facebook geçtiğimiz günlerde Graph Search özelliğini devreye aldı. Bu özellik ile artık profilinizde paylaştığınız her şey daha kolay ulaşabilir oluyor.

Eğer ubuntu kullanmaya niyetli iseniz , yeni bir kurulum yaptıktan sonra size gerekli olacak ve sistemin can damarı olan program ve yamaları birlikte yükleyelim:

Dringo Network , freelance olarak web projeleri ve sitelerini geliştiren bir kaç kişiden oluşuyor. Şimdi bu ekibine proje bazlı çalışacak yeni bir Drupal geliştiricisi daha arıyor. Aşağıdaki kriterlerden bir ya da birkaçına sahipseniz ekibe katılmayı deneyebilirsiniz :

Daha önce küçük küçük drupal ipuçları vereceğimi söylemiş ve şuradaki yazıdan başlamıştım.Şimdi çoğu kişi için baş belası olan temiz adresler'i (clean urls) aktif ederken kaşılaşabileceğiniz bazı sorunlar ve çözümlerini söyleyeceğim.

Öncelikle normal olarak admin / settings / clean urls sayfasına gidip temiz url'lleri aktif etmeyi deneyin.Eğer aktif olursa zaten problem yok , eğer olmazsa .htaccess dosyanızda yer alan aşağıdaki Rewrite parametrelerinin başlarındaki # işaretini kaldırın:

# Rewrite current-style URLs of the form 'index.php?q=x'.
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]