Drupal 8 Hakkında Her Şey

Drupal 8 Hakkında Her Şey

Drupal 8 beta olarak bir süredir yayında. Pek çok yeni özellikle beraber, Drupal 7'den tamamen farklı bir çekirdek ile yeniden tasarlandı. İş böyle olunca da geliştiriciler için öğrenilmesi gereken yeni pek çok şey var. Tabii bu öğrenme sürecinin beraberinde, hayatımıza kolaylık katan yenilikler de oldukça fazla.

Drupal ekibi, Google Slideshow'da Drupal 8 için bir slayt hazırlamış. Drupal 8 hakkında çok güzel bilgiler içeriyor. Siz de Drupal ile ilgiliyseniz mutlaka göz gezdirin bu sunuma. Sunum için tıklayın.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

drupal.org şu anda drupal 6 alt yapısı ile çalışıyor. 31 Ekim 2013'de başlayacak çalışma ile sitenin Drupal 7'ye geçişi planlanıyor.

Web dünyasındaki elimiz ayağımız olan Drupal'ın 6.5 ve 5.11 sürümleri çıktı. 6.x ve 5.x Drupal kurulumuna sahip olanlar yeni sürümleri şuradan indirip güncelleştirme işlemlerini yapmalılar.

Drupal hakkında hiç bir bilginiz yokken bile çok fazla şey öğrenebileceğiniz , kilit modüllerin, drupal'in geçmişi , drupal 6 ve gelecek sürüm drupal 7 hakkında bilgilerin verildiği , google'da yapılmış bir sunuma şuradan

Drupal'a geçmek için geç değil. Mevcut sitenizi Joomla, Wordpress, vBulletin ya da phpBB ile kurmuş olabilirsiniz. Ancak Drupal için hazırlanmış, belirtilen bu sistemlerdeki içerikleri Drupal'a aktarmanızı sağlayan modüller var.