Drupal'ı Mail İstemcisi olarak Kullanmak : WebMail Plus

Drupal 'ın sınırının olmadığından daha önce defalarca bahsetmiştim. Şimdi de Drupal'ı nasıl webmail istemcisi olarak kullanabileceğinizi göreceğiz.

Eğer Drupal'ın kurulu olduğu server'da domaininize ait maillerinizi de kullanıyorsanız , Drupal siteniz üzerinden maillerini kontrol edebilir , yeni mail gönderip alabilirsiniz. İşin dahası bu işi sadece Webmail Plus eklentisi ile yapabilirsiniz. Yalnız WebMail Plus çalışabilmek için Mail Api 'ye ihtiyaç duyuyor. Webmail Plus, mail alıp göndermenin dışında pek çok özelliği de içerisinde barındırıyor.

Maillerinizi etiketleyebilir , klasörler oluşturup klasörlerde arşivleyebilir , kişisel adres defterleri ve dahasını oluşturabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Son günlerdeki yazılardan webmail ve mail server'lar ile uğraştığımı tahmin etmişsinizdir :) Qmail , Squirrel derken şimdi de yeni bir web istemcisi buldum : uebiMiau

Eğer bir server'ın yönetimine sahipseniz ve bu server üzerinden mail hizmeti de sağlıyorsanız , bir webmail istemcisine ihtiyacınız olabilir.Roundcube , Horde , SquirrelMail gibi pek çok alternatif var ancak farklı birşeyler denemek isteyebilirsiniz.Bol ajax'lı ve ücretsiz bir uygulama olan atmai

Arama motorlarında istediğiniz şeyi aradınız , tam bulduğunuzu sandınız ki o da ne ! linkleri sadece üeler görebilir ya da direkt gelen login sayfası :) Ee şimdi birde üye mi olacağız :) Gereksiz gereksiz sitelere mail adresimi vermekten bıktım mı diyorsunuz ? Geçici mail servisleri , kendi mailinizin spamlarla dolmasını engellerken , bir seferlik uğradığınız sitelerde de kayıt için kullanabileceğiniz adresler üretirler.

Sistemleri şöyle çalışır : siteye girmenizle birlikte size bir mail adresi verilir ve bu mail adresin 10-30 dakika süresi vardır.Sizde bu süre zarfında istediğiniz siteye bu adresi kullanarak kayıt olabilirsiniz.İşte birkaç geçici mail servisi :

Daha önce burada bahsettiğim gibi, Whitehouse'un resmi sitesi bir süre önce Drupal kullanmaya başlamıştı. Bu projede kendi geliştirdikleri modüllerle Drupal'ı özelleştirdikleri belliydi.