drupal

Drupal Okul Sitesi Dağıtımı: Julio

Drupal Okul Sitesi Dağıtımı: Julio

Drupal kullanarak yapılabilecek site türlerinin bir limiti yok. Yalın Drupal dağıtımını kullanarak üzerine istediğiniz yapıyı inşa edebilirsiniz. Peki Drupal dağıtımlarını hiç kullandınız mı? Pek çok hazır Drupal dağıtımı var ve bunlar sayesinde geliştirme yapma zamanınızı azaltabiliyorsunuz. Julio da bu dağıtımlardan biri. Hazır olarak içerisinde bir okulun ihtiyacı olabilecek temel içerik tipleri ve yetki profilleri yer alıyor.

Drupal, 1 Milyon Site Sayısını Geçti

Drupal, 1 Milyon Site Sayısını Geçti

Drupal Association, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, drupal.org'daki otomatik kurulum sayacı ile elde edilen verilere göre, dünyada Drupal kullanan site sayısının 1 milyonu geçtiğini belirtti. 15 Şubat 2014 tarihi itibariyle Drupal kullanan site sayısı 1,005,489'miş.

Yapılan başka bir araştırmaya göre, dünyanın en fazla trafik alan 100.000 internet sitesinin içinde Drupal kullananların oranı %12. Bu da Drupal'ın oldukça popüler olduğunu gösteriyor. Drupal'ı bu kadar çekici kılan şey ise elbette modülerliği ve bununla birlikte gelen esnekliği.

Acquia Lift ile Kişiselleşen Web İçerikleri

Acquia yeni ürünü Acquia Lift'i duyurdu. Acquia Lift web'in geleceğine göre Drupal'ın konumlanmasında da önemli bir yere sahip olacak. Malum, artık web siteleri statik içerik sunan ortamlar değil. Ama günümüzde kullanıcıyla basit etkileşimler kurmak da yetmemeye başladı. Sitemizin, uygulamamızın hedefine ulaşabilmesi için, kişilere göre özelleşmiş dijital deneyimler sağlamamız gerekiyor. Acquia Lift de sitenizdeki içeriğin kullanıcı tiplerine göre sunumunu, ona ulaşım adımlarını oluşturmanız, test etmenize yarıyor.

Drupal ile Kullanabileceğiniz Bitcoin Modülleri

Drupal ile Kullanabileceğiniz Bitcoin Modülleri

Bitcoin ve diğer alt coinler, popülerliğini koruyor. Uzun süre de korumaya devam edecek görünüyor. Bu doğrultuda eğer Drupal kullanarak yaptığınız bir e-ticaret siteniz varsa, Bitcoin ile ödeme kabul edebilirsiniz.

Drupal'ın güzide e-ticaret modülleri Übercart ve Commerce ile kullanılmak üzere, Bitcoin için birer modül geliştirilmiş. Bu modüller ile güncel kur üzerinden Bitcoin cüzdanınıza para transferi yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Drupal İle Yapılmış 10 Üniversite Sitesi

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Drupal İle Yapılmış 10 Üniversite Sitesi

Başlık biraz uzun oldu, farkındayım, ama konuyu tam olarak özetledi. Malum Drupal, topluluklara hitap edileceği zaman kullanılabilecek en uygun sistemlerin başında yer alıyor. Bu nedenle üniversiteler de, Drupal'ı kullanmaktan çekinmiyorlar. Bilhassa ben, iki üniversitemizin Drupal'a geçişlerinde epey rol aldım. Listede de ülkemizden bir üniversite yer alıyor. Sizce en çok hangi üniversitemiz ziyaret ediliyordur ?

Aşağıda da Alexa verilerine göre, Dünyanın en çok ziyaret edilen üniversite sitelerinin içlerinde popüler olan ve Drupal kullanan ilk 10 üniversite yer alıyor:

Sayfalar

Subscribe to RSS - drupal