Doğu Avrupa’nın En Büyük Dijital Pazarlama Konferansı Başlıyor

Doğu Avrupa’nın En Büyük Dijital Pazarlama Konferansı Başlıyor

SEO (Search Engine Optimization) kelimesi internet ile ilgilenenler için hiç de yabancı bir kelime değil aslında. Türkçe “arama motoru optimizasyonu” olarak tanımlayabileceğimiz SEO, arama motorlarında sitelerin veya blogların üst sıralara çıkarılmasına yönelik çalışmalardır. Uzun vadeli bir pazarlama stratejisi ve popülarite sağlama sanatıdır.

İnternet dünyasında yeni trend olan SEO çalışmaları ve SEO danışmanlığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenebileceğiniz, dünyaca ünlü 21 SEO uzmanının konuşmacı olarak katılacağı SEOzone’15 konferansı İstanbul’da başlıyor. 27-29 Kasım 2015 tarihleri arasında, Şişli Marriott Hotel’de düzenlenecek konferansa, Türkiye’nin en inovatif dijital pazarlama ajanslarından biri olan SEOzeo ev sahipliği yapıyor.

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek konferansta; SEO nedir, arama motorlarının özellikleri ve sayfa SEO’ları nasıl yapılır, en doğru SEO stratejisi nasıl kurulur ve ölçümleme nasıl yapılır, doğru içerik nasıl hazırlanır ve pazarlama stratejisine nasıl dönüştürülür, satışa yönelik SEO teknikleri nelerdir gibi sorulara cevap aranacak. Sunumlar uzmanlarca en yalın ve anlaşılır şekilde yapılacak ve aktif workshoplarla davetlilerin de katılımı sağlanacak. Program SEOzone ve Contentzone olarak iki oturumda gerçekleşecek ve Contentzone bölümünde Türkiye’de ilk kez içerik pazarlama konferansı sunumu yapılacak.

Edinilen istatistiklere göre, arama motorlarında arama yapan kullanıcıların ilk sayfada kalmayıp, arka sayfalardan buldukları sitelere girme olasılıkları çok düşük. Dolayısıyla internetten ticaret yaparken ön sayfalarda yer almak, artık bir var oluş mücadelesi. Sitenizde, hedefinize yönelik yüksek trafik çekmek için kullanmanız gereken doğru anahtar kelime, özgün içerik, site açıklaması, site başlığı gibi kriterler, SEO için ilk adımlar. Ancak bunlar yeterli değil, çünkü arama motorları onlarca kriteri değerlendirerek çok karışık algoritmalar oluşturuyorlar ve bunlar yazılı kurallar değiller. Bu algoritmaları değerlendirmek ise SEO danışmanlarının işi. Kısacası mutlaka bir uzmandan yardım almanız gerekiyor, bu da yeni bir iş alanı doğuruyor; SEO danışmanlığı.

Eğer siz de kariyerinize yeni bir yön vermek, yükselen mesleklerden birine sahip olmak isterseniz SEOzone’15 konferansında aradıklarınızı bulacaksınız. Çünkü tüm sorularınıza dünyadan ve Türkiye’den alanında en bilinen uzmanlar cevap verecek.

Uzmanların SEO konusundaki birikimlerinden faydalanmak, bilgi çağına uygun bir arama motoru altyapısı kurmak, kariyerinize yeni bir yön vermek isterseniz, bu etkinliği kaçırmamanızı öneriyoruz, çünkü katılımcı sayısı 700 ile sınırlandırılmış durumda ve biletler hızla tükeniyor.

Etkinlik programı ve konuşmacıların özgeçmişleri hakkında daha detaylı bilgi için www.seozeo.com.tr sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

SEO, pek çok kişinin "Ya Google'da ilk sırada çıksın bizim site." diyerek konuya girdiği, ancak olayın o kadar da basit yürümediğini kavrayarak çıktığı bir alan.

Microsoft geçtiğimiz günlerde yeni arama motoru Bing'i yayınladı. Bing ile arama motoru sektöründeki payını arttıracağını umuyor Microsoft. Eski Live.Com da artık Bing'e yönlenmiş durumda. Aslında arama sonuçları açısından benim yaptığım denemelerde pek de fark göremedim aralarında. Görsel olarak da Live'a background-image verilmiş gibi duruyor.

Bing aslında arama motorundan daha çok "karar motoru" olarak görülüyormuş. Normal arama sistemi yerine semantik aramaya daha yakınmış. Ancak en basitinden yaptığım görsel aramada kendi adımı arattığımda Google'da kesin doğru sonuçlara ulaşabilirken, Bing'de bir benzerime bile rastlamadım!

Android işletim sisteminin karmaşasından ve çeşitli sorunlarından dolayı, aynı zamanda fiyat avantajı nedeniyle Nokia Lumia ülkemizde önemli bir pazara sahip oldu. Tabii Nokia Lumia'nın renkli tasarımının da buna katkısı oldukça fazla.

Google custom search engine(cse) kullanılarak oluşturulmuş , tasarım kaynakları , araçları , örnekleri, dersleri bulabilmenizi kolaylaştırmak için üretlmiş bir arama motoru drse

Alexa, web siteleri için trafik değerleri, iletişim bilgileri ve ilgili linkler gibi özelliklerinin yanı sıra arama kelimeleri özelliğini de ekledi. Bu sayede arama motorlarından gelen ziyaretçilerinizin çoğunlukla hangi aramalar ile sitenize geldiğini de Alexa üzerinden görebileceksiniz.