İcraatın İçinden

Başka kategorilere uymayan, araştırma, söyleşi, yorum, değerlendirme gibi yazılar bu bölümde yer alır.

Mix ve Mastering Nedir? Nasıl Yapılır?

Mix ve Mastering Nedir? Nasıl Yapılır?

Mix ve Mastering nedir? Mix kaydedilen seslerin tonal dengesini oluşturmak için yapılan işleme denir. Kaydedilmiş sesler arasında volume (hacim) dengesi oluşturmak ve kaydedilen enstrümanın veya (materyalin) karakterini mix içinde yansıtabilmek oldukça önemlidir. Mix oldukça değişkendir örneğin yaptığınız bir miksaj`ı bir süre sonra beğenmeyebilirsiniz. Bu oldukça normaldir.

Ses Sentezleme Yöntemleri

Ses Sentezleme Yöntemleri

Ses Nedir? Titreşen cisimlerin duyum üzerinde yarattığı etkidir. Kulak tarafından duyulabilen herhangi bir titreşim ses olarak kabul edilir. Titreşen cisimler sonucu oluşan dalgalara ses dalgaları denir. Ses dalgalarının yayılma hızı her ortamda farklıdır. Örneğin 21 derece sıcaklıkta saniyede 344 metredir. (344 ms) Ses dalgalarının frekansı, şiddeti, basıncı, tınısı ve hacmi vardır.

"O Kadarını Ben de Yaparım"cılar ve Gerçekten İş Yapanların Dramı

"O Kadarını Ben de Yaparım"cılar ve Gerçekten İş Yapanların Dramı

Bir konuyu çok iyi bilmiyor olabilirsiniz. Ama o konuda bir şeyler ortaya koyuyor, üç beş kelam edebiliyor ve konuşmanın dışında işinizi icraata da dökebiliyorsanız, siz o işi, ama iyi ama kötü yapıyorsunuz ve o iş için çalışıyorsunuz demektir. Bununla paralel, bir alanda "über alles" olmadan da işinizi görebiliyorsanız, sizin arkanızdan "O kadarını ben de yaparım"cı birileri, siz farketmeseniz de türüyordur. Türk insanı başkalarını küçümsemeyi çok sever, lakin iş yapmayı pek beceremez.

Sayfalar

Subscribe to RSS - İcraatın İçinden