Design Resources Search : Tasarım Kaynakları Arama Motoru

Google custom search engine(cse) kullanılarak oluşturulmuş , tasarım kaynakları , araçları , örnekleri, dersleri bulabilmenizi kolaylaştırmak için üretlmiş bir arama motoru drse.İşleri hızlandırmak için , site site gezmektense bu aracı kullanmakta fayda olabilir. [bağlantı]

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Photoshop'un açık kaynak alternatifi olan Gimp , sanki giderek popülerleşmeye başlıyormuş gibi geliyor bana.Bu nedenle gimp ile ilgili dersleri bulabileceğiniz siteleri listelemek istedim , belki birilerinin ihtiyacı olur.

Microsoft geçtiğimiz günlerde yeni arama motoru Bing'i yayınladı. Bing ile arama motoru sektöründeki payını arttıracağını umuyor Microsoft. Eski Live.Com da artık Bing'e yönlenmiş durumda. Aslında arama sonuçları açısından benim yaptığım denemelerde pek de fark göremedim aralarında. Görsel olarak da Live'a background-image verilmiş gibi duruyor.

Bing aslında arama motorundan daha çok "karar motoru" olarak görülüyormuş. Normal arama sistemi yerine semantik aramaya daha yakınmış. Ancak en basitinden yaptığım görsel aramada kendi adımı arattığımda Google'da kesin doğru sonuçlara ulaşabilirken, Bing'de bir benzerime bile rastlamadım!

SEO, pek çok kişinin "Ya Google'da ilk sırada çıksın bizim site." diyerek konuya girdiği, ancak olayın o kadar da basit yürümediğini kavrayarak çıktığı bir alan.

Az önce istatistiklere baktım ve son on dakikadır Google'dan ziyaretçi gelmemişti. Bir terslik olduğunu farkettim ve Google üzerinden bir arama yaptım. Aradığım her site için Google "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" uyarısını ekliyordu ve hala ekliyor. Bu durum sadece bende mi böyle yoksa herkes'de mi bilmiyorum. Bunlar da ekran görüntüleri :