Daha Hızlı ve Daha İyi Web Tasarımları İçin 130'dan Fazla Araç

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi mashable , yine iyi bir işe imza atmış ve web tasarımını hem hızlandırıp  hem de iyileştirecek 130'dan fazla web aracını listelemiş.Onlardan bazıları şunlar ;

  • Yaml Builder : Hızlı bir şekilde Css tabalı sayfa tasarımları oluşturmanızı sağlayan bir araç.
  • Sky Css Tool : Sayfalarınızda kullanabileceğiniz genel css şablonları oluşturmanızı sağlıyor.
  • The Box Office : Sitenizdeki text alanlar için kutular oluşturabileceğiniz bir servis.
  • CssTxt : Css ile font ayarlarınızı yapmanızı sağlıyor.

Daha fazlası için mashable'ın hazırladığı sayfaya bakabilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Web tasarımcıları ve geliştiricilerinin faydalanabileceği 30 'dan fazla Adobe Air uygulamasını Mashable listelemiş.İçlerindeki bazı tool'lar gerçekten işlevsel.Bu arada "Adobe Air ne

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.

FriendFeed, Twitter gibi sosyal medya platformlarının gelişmesi ile Blogların kullanım oranı gittikçe artıyor.  Bu artışın akabinde de ziyaretçilere hem görsel olarak hem de kullanışlılık olarak kaliteli bir blog yayınlamak zorunda kalınıyor. Blogunuzu daha kullanışlı hale getirmek için bazı üçüncü parti eklentileri blogunuza entegre edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Wibiya Sosyal Araç Çubuğudur.

Her gün yeni bir modelin çıktığı tablet bilgisayar pazarına kullanıcıların da ilgisi katlanarak artıyor. Karşılaştırmalı alışveriş sitesi Akakçe'nin yaptığı bir araştırma ise durumu net bir şekilde ortaya koyuyor; Son 1 ay içerisinde tablet bilgisayarlara olan ilgi %47 arttı. Tablet bilgisayar fiyatlarını araştıran kişi sayısı ise yaklaşık 100.000.