Dünyanın En Hızlı Ekran Kartı

AMD'den yapılan açıklamayla birlikte Microsoft DirectX 11 ve ATI Eyefinity çoğul ekran teknolojisini destekleyebilen ilk ve tek ekran kartı olma özelliğine sahip ATI Radeon HD 5970 tanıtıldı.

ATI Radeon HD 5970, DirectX 11'i desteklemesi, ATI Eyefinity teknolojisiyle olan uyumluluğu ve ATI Stream hızlandırmasıyla oyunseverlerin gönüllerinde de tek olacağa benziyor.

ATI Overdrive özelliğini destekler durumda olması sebebiyle de HD 5970, gücünü sonuna kadar kullanarak en ağır oyunlarda bile başarılı bir performans ortaya koyuyor. Raflardaki yerini almaya başlayan ATI Radeon HD 5970'e tek olarak ya da yeni çıkacak olan Alienware Area-51, Area-51 ALX masaüstü modelleriyle de sahip olabilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Eğer dokunmatik ekranlı telefon ya da tabletiniz varsa ve gün içerisinde elden ele dolaşıyorsa telefonu ya da tableti alıp baktığınızda ekran yüzeyi parmak izinden geçilmiyordur. Kullanılan ortama bağlı olarak ekran yağlı hatta tozlu bile olabiliyor.

Android işletim sistemli  telefonların tercih edilmesinin sebebi  birçok yazılımı, uygulamayı  açma imkânı sunmasıdır.

Apple firmasının üretmiş olduğu MacBook Pro ürünün 15 inç modeli, kendine özel yenilikleriyle gelecek. MacBook 15 inç, beklendiği gibi Retina ekrana sahip olacak.

Samsung'un yeni Chromebook'u ile ilgili birçok şey duyulmuştu. Ama fiyat ve çıkış tarihi hakkında bilgi yoktu. Ancak bazı bilgiler basına sızdırıldı. Samsung'un yeni notebookunun piyasaya çıkış tarihi, fiyatları ve iki model halinde çıkacağı bildirildi.