Css Sprite Yöntemi ile Oval Köşeler Oluşturmak

Css 'de son zamanlarda sıkça kullanılmaya başlanan bir yöntem olan sprite tekniği ile nasıl ovalleştirilmiş köşelere sahip kutular oluşturabileceğiniz şurada anlatılmış. Peki bu teknik diğer rounded corner tekniklerinden başka bize ne katacak derseniz , eğer sitenizde çok sayıda oval köşeli kutular kullanıyorsanız , biraz hız biraz da bandwith karı diyebiliriz. İncelemekde fayda var.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Dünyanın tartışmasız 1 numaralı video paylaşım sitesi olan -her ne kadar ülkemizde engelli olsa da- Youtube'da, eğer bir video milyonlarca kez izlenmişse, o videoda yer alanlar artık ünlüdür diyebiliriz. Peki yüklediğiniz video -100.000.000+ kez izlenmişse bu ne demektir? :)

Teknoloji ile kurgu bir araya gelince ortaya çok başarılı ve bir o kadar da etkileyici sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu sonuç bir evlenme teklifi ise işin rengi de değişiyor ve duygularda harikulade yoğunluklar kendini gösteriyor.

Google internet ile yeni tanışanlar ya da daha geniş alırsak, teknoloji ile yeni tanışanlar için çeşitli bilgilendirici sayfalar oluşturmuş ve bunların adına da Bilmekte Fayda Var demiş.

FIFA 2011’in en yeni ve farklı özelliği artık oyuncuların kaleci olarak oynayabilecek olmaları. EA Sports tarafından geliştirilen FIFA 11’de ''Be A Pro’’ yani ‘’Bir Profesyonel Ol’’ kariyer modunda yapılan birçok değişiklik mevcut. Gelişmeler arasında en çok göze çarpan eklenti ise kaleci oyunu. Burada asıl merak edilen konu elbette bir kaleci olarak oynamaktan ne kadar zevk alınabileceği.

Epey uzun bir zamandır burada mim cevaplamıyordum.Bir istisna yapıp Onur 'un gönderdiği pası cevaplayacağım.Mim 4 sorudan oluşuyor ve sorular şu şekilde;

1- Sizce son dönemde Türk bloglarındaki durgunluk fark edilir düzeyde mi?
2- Cevabınız evet ise, sizce bu durumun nedenleri neler?
3- Bu durgunluğu gidermek ve üretilen içeriğin kalitesini yükseltmek için Türk blog yazarları olarak neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz?
4- Eklemek istedikleriniz.

ve şimdi de cevaplar :)

1- Bence pek bir durgunluk söz konusu değil.Takip ettiğim bloglar her zamanki seyirlerinde yazılarını girmeye devam ediyorlar.Bir kaç blog yazarı da işlerindeki yoğunluktan dolayı zaman zaman bu mecrayı aksatsalarda o açığı kapatmasını biliyorlar.