İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkatli Olun - indirimtv

Ben bugüne kadar gittigidiyor ve hepsiburada'dan pek çok alışveriş yaptım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.Ancak bu karşılaşmayacağım anlamına da gelmez.Daha önce tecrübe etmediğiniz ve de tecrübe eden bir tanıdığınız olmadığı sürece bilmediğiniz sitelerden alışveriş yapmamak gerektiğini düşünüyorum.Öyle ki sevgili Mert Alemdar'ın başına bu konuda bir dert açılmış.Aldığı telefon , yetkili firmalar tarafından garanti kapsamında değilmiş ve IMEI numarası da klonlanma riski taşıyormuş.Yani sokaklarda satılan kaçak telefonlardan bir farkı yok.Bu olay, indirimtv adında bir sitede gerçekleşiyor.Mert'in kendi anlatımıyla olayı ve detaylarını şuradan öğrenebilirsiniz.Geçmiş olsun diyoruz ve umarız en kısa sürede mağduriyeti giderilir.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
oguz özyiğit kullanıcısının resmi

Mehabalar…

26.01.2207 CUMARTESİ günü yayın hayatına geçmiş ve açıldığı gün farklı fiyat ve satış şekli ile oldukca ilgi toplamış bir siteye Mert Bey in yapmış olduğu bize ihtar niteliğindeki yorumların dışında çok açımasız yorumlarıda okumuş bulunmaktayım.Yorumlarınız ve eleştirileriniz bize en doğruyu bulma yolunda ışık tutacaktır öncelikle hepinize teşekkür ederim.

Açıldığımız gün oldukca yoğun bir iş temposu ile karşı karşıya kaldık ve çok aşırı miktarda sipariş aldık.Buna hazırmıydık… Hazır olduğumuzu düşünüyorduk ancak yanılmışız ve hemen akabininde kadromuzu artırdık.Burada tüm çalışnalarımızla birlikte nerdeyse üç gün hiç uyumadan en iyi hizmeti vermeye çalıştık ki intenet sitemize ulaşan tüm siparişleri ilk iş günü kargoya verdik.Buna Mert beyin siparişi de dahil…

Bazı arkadaşlar Mert Bey in bahsetmiş olduğu GREY kavramını yanlış anlamışlar ve yorumlarına Kaçak ürün ibaresini yerleştirmişlerdir.

Kaçak ürünün faturası olamaz Garanti belgesi olamaz.Firmamız tarafından gönderilen ürün için İthalatcı firma Sanayi Baknlıuğımızdan izin belgesini almıştır ki bu firmanın ithal etmiş olduğu ürünler bir çok tanımış mağazaların raflarında yer almaktadır.

En hılzı ürün teslimatını yaptığımıza inanıyoruzki Mert Beyin yazında ürünün geç gelmesi ile ilgili bir konu yoktur.Sadece yazmış olduğu maillere cevap gelmediğinden bahsetmektedir.

Kendisine ve sizlere Teşekkürü bir borç bilir ve yorumlarınız sayesinde belkide bizim göremedğimiz hatalarımızı düzeltmemize yardımcı olursunuz.

Oğuz Özyiğit
Turuncu Elektronik
Genel Müdür

tasarimci kullanıcısının resmi

Fırsat Reyonunda bir ürün satılıyor... Ürünün adı PIRANHA TWİX telefon. 10.05.2008 tarihinde ürünün satın alım işlemini gerçekleştiriyorum... Aradan 11 gün geçiyor ve stoklar dahilinde olan ürün kargoya verilmiyor. Açıklama olarakta üretici firmadan gelmediği söyleniyor..
"7.Fırsat reyonundan vereceğiniz ürünlerin siparişleri ödemeyi yapmış olduğunuz tarihte kesinleşir.Ödeme tarihinden sonra Fırsat reyonu ürünleri 3 ile 10 gün içerisinde kargoya verilir." yazılı ibare müşteri hizmetleri bölümünde bulunuyor.. Ve 11 gün sonunda ürün kargoya verilmediği gibi iade edildi yazısı siparişlerim sayfasında belirtiliyor.. Ben ürünün iade edilmesini istemiyorum ki taahhüt ettiğiniz ürünün gönderilmesini istiyorum.. İndirimtv.com adlı site son derece güvensizdir.. Alış-veriş yapacak arkadaşların dikkatli olmasını tavsiye ediyorum..

Yavuz Gerçekyiğit kullanıcısının resmi

Oğuz Bey Firmanız yada firmalarınız hakkında söylenenler az bile. Siz tam bir dolandırıcısınız. Onca insana olmayan ürünleri satıp parasını peşin peşin aldınız ve paralarını iade etmiyorsunuz. Hesabınızı iyi yapmışsınız kimse kalkıpta 200-300 YTL için dava açıp 2-3 bin YTL masraf etmeyi göze almayacaktır. Aylardır Tüketici hakları yada sanayi bakanlığından şikayetlerimize bir cevap vermesini bekliyoruz. Üstüne 1 bardak su için enayiler demelerinden korkuyorum.

başkentli34 kullanıcısının resmi

çalıştığım şirkete günlük posta gazetesi gelir 1 ay boyunca 4 kez postada tam sayfa reklalarını gördüm ancak o zaman bede biraz olsun güven oluşturdu artı gerçekten fırsat reyonundan ben laptop aldım 499 ytl bi çok malzeme var ürünüm hemen geldi sorun yaşamadım tşk ediyorum kargo parasıda vermedim ups ile kapıda ödedim bilginize rahatım

adem anatürk kullanıcısının resmi

Bende indirim tv den bundan tam 14 gün önce kingston usb 8 gb bellek aldım ama aradan uzun zaman geçmesine rağmen ürün gelmedi en sonunda telefonla 4 defa görüşmem den sonra ürün kargoya verildi tabi bu durum beni çok üzdü ama böyle bir uygulama karşısında ne bi telefon ne de bi mesaj geldi yöneticilerin dikkatıne böyle olumsuzluklar olursa müşteri kaybetmeye devam edersiniz.

değerli arkadaşlar
ben de turuncu elektronik faturalı
sanırım hergun ucuz sitesinden çok komik rakama
19 inç lcd mönitör aldım..
(Samsung SyncMaster 932nw marka)

inanin 1-2 gün içinde elime geçti çok da memnunum
bu fiyata bi daha almak istesem bile bulamam
fiyatı 179 ytl idi..

ben memnunum yargısız insaf olmasın diye ben de
memnuniyetimi belirteyim dedim

saygılar..

volkan iğne kullanıcısının resmi

yaklaşık 2 aydır site piyasada yok 50tl.para yatırdık onunda akibeti belli değil tahminen site kendini lav etti parada gitti bizim bence güvenli bir site değil 2 ayda yeni site kurarım ben kardeşim nerde bu sitenin sahipleri bulunmaları lazım bir yolsuzluk var bu sitede

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

İnternet üzerinden alışveriş yapmanın rahatlığına varmış biri olarak pek çok ihtiyacımı(kitap,cd,müzik,elektronik vs.) da bu yol ile alıyorum.Geçtiğimiz günlerde aradığım bir mızıka anahtarlık vardı.Bunu büyük e-ticaret sitelerinde bulamadım.Ancak aradığım bu ürün gununfirsati.com'da vardı.Açıkçası daha önce alışveriş yapmadığım bu siteyi de ilk defa görüyordum.İlk etapta biraz tereddüt etsemde alacağım ürün çok ucuz olduğu için riske girmeye değer gördüm ve almaya karar verdim.Sitenin sevdiğim özellikleri arasında üyelik istememesi geliyor.üye olmadan siparişinizi hızlı bir şekilde verebliyorsunuz.Çarşamba günü akşam saat 20:00 civarı verdiğim sipariş , Cuma günü elime geçti.Büyük meblalı siparişlerde durum nedir bilemiyorum ama ben bu küç&

Yeni yıl heyecanının hepimizi iyiden iyiye sardığı bugünlerde, bir yandan yılbaşı akşamı için planlar yaparken bir yandan da “ne hediye alacağım?” endişesi içerisine giriyoruz.

Yurt dışından alışveriş yapmak, genellikle çekinilen bir durum. Hele bir de ürünlerin kaynağı, kalitesiz ürünleri ile nam salmış Çin olursa :) Ancak DealExtreme bu ön yargıyı biraz olsun kırıyor.