Need for Speed No Limits İncelemesi

Need for Speed No Limits İncelemesi

Electronic Arts tarafından yapılan yine muhteşem bir oyun karşınızda: Need for Speed No Limits! Android için Google Play'de Toplam 2.813.174 oy ile 4,4 puana sahip oyun, 50 milyon indirme sınırını aşmış durumda. Yüksek internet isteyen oyunu incelemek için inmesini sabırsızlıkla bekliyorum.

Need for Speed™ No Limits Beklentilerim

  • Oyunu indirmeden önce yapımcısının ve oyunun ismini gördükten sonra hedefim çok yükseldi. İlk isteğim güzel bir hikaye düzeni olması.
  • Need for Speed™ No Limits’i oynarken Electronic Arts’ın Türk oyuncularını düşünerek dil desteğini sunması en önemli beklentim.
  • Görüntü kalitesini üst düzey beklerken aynı zamanda donma ve kasma gibi sorunlar ile karşılamak istemiyorum.
  • Her oyun mükemmel olacak diye bir kural yok fakat son olarak oyun sesinin gerçeği yansıtması benim için beklentiler listeme yazacağım son madde.

Need for Speed™ No Limits İlk İzlenimler ve Oynanış   

Heyecanlı bekleyiş sona eriyor, oyun indikten sonra logoya tıklıyorum ve açıyorum. Uygulama tarafından istenen gerekli izinleri verdikten sonra oyuna geçiş yapıyorum. Google izinleri sonrasında oyun sözleşmesini de kabul ediyoruz. Bu aşama çok hızlı olup bitiyor ve aniden kendimizi bir yarışın içinde buluyoruz. Oyun aniden duruyor ve kontrolleri yapmamız için hangi yolları izleyeceğimiz öğretiliyor. Sol ve sağ tarafa basarak arabaya yön veriyorsunuz. Parmağımızla ileri doğru sürüklediğimizde nitro özelliğini kullanabiliyoruz. Ufak çaplı yarışımızdan sonra polislerin yolumuzu kapattığı bir parkuru aşıyoruz. İlk yarışımızdan sonra ücretsiz araba hediyemizi alarak devam ediyoruz. Oyunun dili İngilizce olduğu için maalesef oyun içi net dialogları sizlere iletemiyorum. Sırada yeni bir yarış noktası açılıyor bizim için, buraya girmeden ismimizi belirliyoruz.

Her yarıştan sonra hediyemizi alıyoruz ve devam ediyoruz. Hediyelerimizi kullanmak için garajımıza girerek arabamızı seçiyoruz ve oyunda sol tarafta çıkan malzemelerin üzerinde yukarı ok işareti çıkanları yükseltebiliyoruz. Böylece arabamızın hızından tutun da manevralarına kadar her şeyi etkilemiş oluyoruz. Her araba için farklı modüllerde mevcut, etkinlik bölümünden her araba için farklı deneyimleri yaşama şansınız var. Oyunu güzel bir hikaye takip etmiyor, açıkçası pek zevkli değil. Her geçen görev sonrası oyunun haritasında yeni noktalar açılıyor, açılan noktalar modifiye mekanı, araç sergisi, garaj gibi noktalar. Arabanızı gönlünüzce süsleme imkanı açık fakat seviye atladıkça renklerin ve ürünlerin kilidini açabiliyorsunuz. Eğitim aşamasını geçtikten sonra toplam 10 benzin hakkınız oluyor. Bütün hakkı doldurursanız oyunun belirlediği sürede beklemeniz ve otomatik yenilenmesi gerekiyor. Oyunun serüveni bu düzende devam ediyor ve ileride bir farklılık göremeyeceğiz gibi duruyor. Oyunla alakalı bir hile arayışına da gerek yok sanırım, zira hikayesi beni içine almadı.

Need for Speed No Limits Değerlendirmem

  • Oyun pek beklentilerimi karşılamış durumda değil. Oyunda en çok beğendiğim görüntü ve ses kalitesi oldu.
  • Oyuna girdikten sonra oyun dili İngilizce olarak başladık, daha sonradan ayar yaparak değiştireceğimi düşünsem de maalesef dili değiştirme seçeneğimiz bulunmuyor. Milyonlarca Türk oyuncusunu bu hamle ile kaybetmiş olabilirler.
  • Görüntü kalitesinde sorun yaşatmayan oyun maalesef ufak kasma sorunları ile beni karşı karşıya bıraktı.
  • Eğitim aşamasından sonra bile aynı düzen yarış yapmaya devam ettiren oyunda güzel bir hikaye moduna rastlamadım ve hayal kırıklığına uğradığım en büyük nokta burası oldu.
  • Son olarak belirtmek isterim ki oyun gerçekten hoşuma gitmedi. Hikaye düzeninin olmamasından dil kısıtlamasına kadar bir çok etken oyunu size tavsiye etmeyecek olmam için bir sebep oldu.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.

Robotları yapıyoruz heyecanlı kapışmalara başlıyoruz! Cut the Rope oyununun yapımcısından yıla damgasını vuran ve Google Play Store tarafından yılın en çok indirilenleri arasına girmeyi başaran CATS: Crash Arena Turbo Stars inceleme yazımızın konuğu.

Linux kullanıyor ve arasıra kafanızı dağıtmak için oyunlara başvuruyorsanız , Ceferino'yu da alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.Oyun zıplayan ve uçuşan balonları yukarı doğru elinizdeki silahı fırlatarak patlatma esasına dayanıyor.30 bölümden oluşuyor.Bazı extra bonus'ları ile de daha zevkli bir hale geliyor.Bir ekran görüntüsü verecek olursam ;

Dota'nın elde ettiği büyük başarılardan sonra açılmış oyun bir süre ücretli olduktan sonra yine ücretsiz olmuştur. Oyunda genel olarak 50-120 Bin arası oyuncu oyuna girer, oyun 3 maptan oluşur .

Facebook'da Farmville oyunun popüler olması ile tarla, bahçe oyunları bir hayli tuttu. Bu hareketliliğe yeni bir oyun daha eklenmiş : Bahçivanlar Diyarı.

Bahçivanlar diyarı, web tabanlı bir ekonomi simülasyon oyunu. Oyunda tarlanızı ekip, sulayıp, biçiyorsunuz. Çeşitli sebze - meyveler yetiştiriyorsunuz. Diğer oyuncularla ticaret yapabileceğiniz alanlar bulunuyor.