Facebook 101 Okey Plus Oyunu ve Pepsi ile Çip Yükleme

Facebook 101 Okey Plus Oyunu ve Pepsi ile Çip Yükleme

Facebook'u insanlar arasında popüler yapan en önemli nedenlerden birisi de "eğlenerek zaman öldürülebilmesi". Oyunlar şüphesiz ki bunun en önemli parçası. Facebook üzerinde arkadaşlarınızla ya da hiç tanımadığınız başka insanlarla bir masaya oturup 100 Okey oyununu oynayabiliyorsunuz. Pek çok alternatif 101 okey oyunu olmasına rağmen Peak Games tarafından hazırlanan 101 Okey Plus isimli oyun diğerlerinden bir adım öne çıkıyor.

Facebook'da yer alan Peak Games ürünü pek çok başka oyun da yer alıyor elbette. Ama sanırım 101 Okey Plus bunlar içerisinde en popüleri. Oyunda çip denilen bir sanal paranız var. Oturduğunuz masaların da elbetteki bir değeri. Oturduğunuz masanın değerine göre çip kazanıp kaybedebiliyorsunuz.

İşin elbetteki ticari bir boyutu da var. Daha büyük çiplerin döndüğü masalara oturabilmek ya da çipiniz hiç kalmadığında oyun oynayabilmek için çip satın almanız gerekiyor. Facebook Kredisi satın alarak çip elde edebileceğiniz gibi, Peak Games'in PEPSİ ile yaptığı anlaşma neticesinde ücretsiz olarak da çip yükleyebiliyorsunuz.

Pepsi kapaklarının ya da açma halkalarının altında yer alan kodu oyunun alt bölümünde yer alan igili kutucuğa girerek 30.000 çip kazanabiliyorsunuz. Hem kolanızı yudumlamak hem de oyunda ekstradan puan kazanabiliyor olmak elbetteki güzel bir seçenek. Elbette bunu bilmeyen pek çok arkadaşınız olabilir. "Nasıl bu kadar puan yaptın?" diye soran arkadaşlarınız için 101 Okey Plus oyununun küçük bir hilesi olarak görülebilir.

Güncelleme: Uzun süredir Facebook üzerinde Okey Plus 101 oynamıyorum. Bugün kontrol ettiğimde, kampanyanın devam ettiğini gördüm. Yani Pepsi kapakları ile Facebook üzerinde 101 Oey Plus'a Çip yüklemeye devam edilebiliyor.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
xxx kullanıcısının resmi

Bu şifreler nereye giriliyor bende 2 tane var nereye girildiğini bilmediğim için biişe yaramıo kampanya bitti demeyin daha dün biri girdi

Ferdi aydın kullanıcısının resmi

Arkadaşlar nekadar acıklı olur bazılarınız için bilemem yapmanız gereken büyük litrelik kola almayın kutu kola alın kapagında yazan şifreyi oynicanız oyunda cip al adiyerek üste pepsi yazar oraya tıklayın gönderin illaki aramızdan uyanıklar cıkıyo şansını deniyerek tuturanlar olabilir bunu sayısal Loto gibi düşünün size gelmiyo kullanılmış hatalı kod olarak gözüküyo tek sıkıntı bir Pepsi şifresi kulandığınızda yeni Pepsi şifresi kullanamazsınız belli süresi var o süreyi bende tam bilmiyorum 20 gün ola bilir başka oyun olurmu mesela 101 yaptım. Yeni pepsi şifresi aldım diyelim tavlada gecermi bilmiyorum denemeniz lazım herkeze bol şans.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Facebook'da bizim kültürümüzde de yer alan en keyifli oyunların başında okey geliyor. Bunun sebepleri arasında eşli, tek olarak, 101, katlamalı, katlamasız gibi alternatiflerinin yer alması ve bir topluluk oyunu olması olabilir. Bunu  elbette tavla takip ediyor.

Peak Games'in Facebook üzerinden oynanabilen oyunlarından birisi olan Rummi ya da Rummy Plus, Okey ve 101 oyunlarının bir karması gibi düşünülebilir.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni sahibi Facebook oldu. Facebook WhatsApp'ı 16 Milyar Dolar karşılığında satın aldı. Bu anlaşma Facebook'un şimdiye kadar yaptığı en büyük satın alma oldu.

Facebookta yine bir çok kişinin oynadığı oyunlardan birisi de Pet Society oyunu. Öncelikle oyunu oynayabilmeniz için bir adet facebook hesabınız olması gerekmekte.

Facebook kullanım oranını, şimdi mobil alanda yaptığı atakla daha da arttıracak. Facebook, GSM operatörleri ile yaptığı anlaşma sayesinde, kullanıcılarına, mobil cihazlardan ücretsiz bağlantı imkanı sağlıyor. Bu uygulama, 3 operatörde de (Turkcell, Vodafone, Avea) geçerli.