Command-line Fu : En İyi Unix Komutları

Unix konsolunda kullanabilecek komutları gönderebildiğiniz , gönderilen komutları ve açıklamalarını okuyup komutlara oy verebildiğiniz bir site Command-line Fu. Gerçekten çok iyi ipuçları yakalanılabilecek bir site. En popüler komutlara da şuradan ulaşabilirsiniz.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Dünyanın önde gelen mobil platformu LINE, 50MB ücretsiz internet olanağı sağlayarak kullanıcılarının iletişim olanaklarını artırmalarına ve birbirleriyle dayanışmalarına katkıda bulunuyor.  Mesajlaşma, yüksek kalitede sesli ve görüntülü arama, sesli mesaj, fotoğraf ve lokasyon göndermeyi bir arad

Bir web sitesini bilgisayarınıza indirip offline olarak da kullanabilmek isteyebilirsiniz. Ya da dinamik olarak geliştirdiğiniz bir siteyi artık statik hale dönüştürmeniz gerekirse tek tek elle bu sayfaları oluşturmak yerine dinamik olarak oluşan her sayfanın bir html site olarak kaydedilmesi de işinizi çok kolaylaştıracaktır.

İşte bahsettiğim tüm bu işleri ücretsiz bir yazılım olan HTTrack ile yapabilirsiniz. HTTrack Linux, Unix, BSD ve Windows üzerinde çalışabiliyor. Ayrıca kurulum gerekitrmeden direkt çalışan bir versiyonu da mevcut.

HTTrack Web Sitesi Kopyalayıcısını şuradan indirebilirsiniz.

Drupal Association, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, drupal.org'daki otomatik kurulum sayacı ile elde edilen verilere göre, dünyada Drupal kullanan site sayısının 1 milyonu geçtiğini belirtti. 15 Şubat 2014 tarihi itibariyle Drupal kullanan site sayısı 1,005,489'miş.

Az önce istatistiklere baktım ve son on dakikadır Google'dan ziyaretçi gelmemişti. Bir terslik olduğunu farkettim ve Google üzerinden bir arama yaptım. Aradığım her site için Google "Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir" uyarısını ekliyordu ve hala ekliyor. Bu durum sadece bende mi böyle yoksa herkes'de mi bilmiyorum. Bunlar da ekran görüntüleri :

Wordpress tema seçenekleri en fazla olan hazır sistemler arasında başı çekiyor.Wordpress kullanan çok olunca , temalar da ücretsiz olunca farklılık yaratmak biraz zorlaşıyor.İşte bu noktada farklı ve dikkat çeken tasarımları ile öne çıkan 60 wordpress tabanlı site