CodePress - Eş Zamanlı , Kod Renklendirmeli Web Editörü

Kod yazarken kullandığımız dile göre çeşitli editörler tercih ederiz ve o dilin syntax’ını(yazım kuralı) tanımasını isteriz.İşte CodePress bu noktada devreye giriyor.Bir javascript kütüphanesi ve web uygulamalarınızda bunu rahatlıkla kullanabilirsiniz.PHP , JavaScript , Java , Perl , Sql , Html , Css syntaxlarını tanıyor.Ayrıca kolaylık sağlayacak kısayol tuşlarıda var.Satırlar numaralı.İsteğinize göre yazdıklarınızı otomatik tamamlayabiliyor…Nasıl kullanıcağınızı öğrenmek için buradan , indirmek içinde şuradan buyrun…

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Bana kalırsa en iyi javascript framework'u olan Jquery ve genel olarak javascript ipuçlarını , alıştırmalarını içeren bir yazı hazırlamış smashingmagazine.Eğer jquery kullanıcısı iseniz göz atmakta fayda var.

Günümüzde İngilizce artık pek çok iş kolunda çalışmak için artı bir avantaj değil zorunluluk halini aldı.

Eğer front-end tarafında kod geliştiriyorsanız ve Türkçe bir site üzerinde çalışıyorsanız, bir yerlerde Türkçe karakterler içeren mesajlar vermeniz gerekebilir. Böyle durumlarda dosya formatınıza da bağlı olarak, Html içerisinde Türkçe karakterlerin geçtiği yerlerin çıktısında alakasız saçma karakterler ya da soru işareti görebilirsiniz.

MySQL kullanıyor ve belirli bir prefix'e sahip onlarca tabloyu silmek istiyorsanız, ayrıca phpMyAdmin gibi bir araç da kullanmıyorsanız işiniz bir hayli zor. Her tabloyu tek tek silmek oldukça uzun olacaktır. Ancak aşağıdaki sorgu işinizi kolaylaştırabilir:

Bir çok insanın aktif olarak kullandığı Instagramda ilginç bir araştırma yapıldı. Jetpack isimli gezinti uygulaması milyonlarca fotoğraf üzerinde yaptığı araştırmayla en mutlu ülkeleri belirlendi.