Çocuklar için Uzaktan Eğitim İmkanı: Okulistik

Çocuklar için Uzaktan Eğitim İmkanı: Okulistik

Günümüzde teknolojinin yaygınlaşması ile neredeyse her eve giren internet sayesinde uzaktan eğitim imkanları da her geçen gün gelişiyor. Peki bunu ne kadar etkin kullanıyoruz? İlkokul ve Ortaokul çağındaki çocukları gözünüzün önüne getirirseniz, ellerinde tablet olmayan çocuk herhalde yok denecek kadar azdır. Peki interneti ve teknolojiyi bu kadar çok kullanmayı seven bir nesil varken, onları ders çalışmaya teşvik edecek bir platforma ne dersiniz? Cevabınız evet ise https://www.okulistik.com/ adresinde yer alan Okulistik incelemeniz gereken sitelerin başında geliyor.

Okulistik sayesinde, 1.sınıftan 8.sınıfa kadartüm öğrenciler için, okullarında başarılı olmalarını sağlayacak etkileşimli ve video konu anlatımları, soru çözüm videoları, konu testleri, etkinlikler, elektronik kitaplar ve online deneme sınavları yer alıyor. Bu eğitim içeriklerinin tamamına her yerden kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Yine ortaokul öğrencileri için en önemli nokta olan TEOG sınavları için de benzer soru katalogları yer alıyor.

Okulistik'e öğrencilerin velileri ve öğretmenler de kaydolabiliyor. Veliler, çocuklarının hangi eğitime katıldığını, girdiği denemelerdeki başarı oranlarını takip edebiliyorlar. Öğretmenler de daha verimli ders işlemeye yönelik materyallere ulaşabiliyorlar.

Dijitalin hayatımıza bu denli girdiği bir zamanda, dijital eğitim de kaçınılmaz. Yurtdışında pek çok eğitim kurumu ve üniversite online kurslar üzerinden sınıflar açarak yeni öğrenciler ediniyor ve sertifika veriyorlar. Bu nedenle dijital eğitim, orgün eğitime sıkı bir rakip ve gözardı edilmemeli.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Sürekli yenilenen eğitim şekli ile farklılaşma yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, ilerleyen süreçte bu değişimlerine yenilerini ekleyecek gibi gözüküyor. Geçtiğimiz gün bir televizyon programında soruları yanıtlayan Ömer Dinçer bu yenilikler hakkında kamuoyuna bilgi verdi.

2008 yılında eğitim amacıyla kullanılmak için tercih edilen en iyi 100 aracı derlemişler. Merak edenler için işte 100 eğitim amaçlı kullanılabilecek uygulama:

Popüler bloglama uygulaması Wordpress için çeşitli sitelerce hazırlanmış 100'den fazla video ders ve örnek şurada listelenmiş.Temel düzeyden , gelişmiş kullanıcılara kadar pek çok k

Video pazarlama ya da daha yaygın kullanımıyla Video Marketing, özellikle internet ve dijital reklamcılığın yaygınlaşması ile çok daha önem kazandı.