Cep Telefonu'nda Gizli Numaralardan Arayanları Engellemek

Aslında bu özellik tüm operatörlerde aktif hale getirileli çok oldu ama ben daha bugün buna ihtiyaç duyduğumdan dolayı , yeni kullanmaya başladım. Belki bilmeyenler olabilir diye de paylaşayım dedim. İşte hangi operatörden bu özelliği nasıl aktif hale getirebileceğinizin yolları :

Turkcell: Cep telefonunuzda *253# tuşlamanız yeterli.İptal etmek için de #253# 'yi tuşluyorsunuz.

Vodafone: Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için sms alanına GIZLI AC yazıp 7046 'ya gönderiyorsunuz. Servisi iptal etmek için de GIZLI KAPAT yazıp 7046 'ya gönderebilirsiniz.

Avea: *253#'yi arayarak servisinizin durumunu değiştirebilirsiniz.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Bir vodafone kullanıcısı olarak bu yöntemin işe yaramayacağını söyleyebilirim (yaklaşık 2 ay önce denedim). Kısa mesajla ya da site üzerinden (zaten sitesi Allah'lık! Şifremi bile değiştiremedim...) halledilemiyor.

İlla ki müşteri hizmetlerini aramanız gerekecek :).

teknomobi kullanıcısının resmi

 Vodafone'da müşteri hizmetlerini arayarak yapmak en doğrusu... Çok fazla şikayet eden var. Mesaj ile yapılamadığına dair...

Misafir kullanıcısının resmi

ben de vodafoneluyum arkadaşlar mesajla hallettim iki dakikada işe yarıyo.en azından bana yaradı yani:)

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Eğer FeedBurner üzerinden rss yayını yapıyor iseniz artık rss'lerinize reklam eklemek ve bunları yönetebilmek daha da kolaylaştı.Artık adsense yönetim ekranından rss yayın reklamları oluşturabilir , bunları hangi uzunluktaki yazılarda , yazının neresinde (alt-üst) ,hangi renklerde vs. olabileceğini ayarlayıp hızlı ve kolay bir biçimde yayına alabilirsiniz.

Eğer bir kamu kurumunda çalışmak istiyorsanız, sınav tarihlerini ve iş ilanlarını sürekli takip etmeniz gerekiyor. Eğer Avea ya da Turkcell abonesi iseniz bir kısa mesaj servisi ile kamu alanındaki haberlerden, iş alımlarından veya sınav tarihlerinden haberdar olabiliyorsunuz.

Google yeni bir hizmeti kullanıma açtı : Public DNS. Google'ın Public DNS servisi ile vermeyi vaad ettiği şey ise daha hızlı bir internet. Bir site adresini tarayıcınıza yazdığınızda bunu daha hızlı çözümleyip size cevap vermeyi amaçlıyor.

Google mühendislerinden Matt Cuts, Google'ın arama işlevinin nasıl çalıştığını anlatmış. Tabii pek teknik bir bilgi içermiyor, daha çok başlangıç seviyesi bir video olmuş. Yine de hiç bilmeyenlere faydalı olabilir. İşte o video :