CATS Crash Arena Turbo Stars Oyun İncelemesi

CATS Crash Arena Turbo Stars Oyun İncelemesi

Robotları yapıyoruz heyecanlı kapışmalara başlıyoruz! Cut the Rope oyununun yapımcısından yıla damgasını vuran ve Google Play Store tarafından yılın en çok indirilenleri arasına girmeyi başaran CATS: Crash Arena Turbo Stars inceleme yazımızın konuğu. Eğlenceli robot dövüşü oyunu toplam 833.334 bin kişi tarafından oylanmış ve güncel puanı 4,6 olarak belirlenmiş. Android 4.1 ve üzeri cihazlar için indirmeye açık olan oyun 10 milyonu aşkın indirmeye sahip.

CATS: Crash Arena Turbo Stars Oyunundan Beklentilerim

  • Kedilerin üstüne çıktığı robotları kontrol ederek savaşacağımız bu oyunda ilk beklentim oyuna ilk giriş ekranından savaş bitene kadar geçen sürede eğlenmek. Sıkıcı bir oyun olmaması benden tam notu alacaktır.
  • Kasma ve donma gibi sorunların olacağını pek sanmıyorum, bu sebeple grafiklerinin ciddi anlamda güzel olmasını bekliyorum.
  • Tek başıma oynamaktan birazcık sıkılıyorum gibi gözüküyor, bu yüzden çevrimiçi oynanabilme durumunun olması güzel olacaktır.

CATS: Crash Arena Turbo Stars Oynanış ve İlk İzlenimler

Oyuna girmek için kolları sıvıyorum ve oyunun simgesine tıklıyorum. Yayıncı logosunun geldiği ekrana hemen ardından arka plan resmi geliyor ve isim seçmemiz için karşımıza klavye açılıyor. Her oyunda olduğu gibi uygulamaya oyun içi puanlarımıza ulaşabilmesi için izin veriyoruz. Hemen karşımıza bir televizyon çıkıyor ve robotlar savaşıyor. Karşımıza çıkan mahallenin abisi gibi gezen kedi Dünya Şampiyonasını izlediğimizi ve katılmayı hayal ettiğimizi söylüyor. Oyuna göre bugün doğum günümüz olduğundan bir hediye alıyoruz. Karşımıza çıkan kedinin amcamız olduğu ortaya çıkıyor ve yıllardır uzakta olduğu için kendi affettirmeyi planlayan amcamız bize bir robot hediye ediyor. Robotumuza silah taktıktan sonra yeni eşyalar kazanabilmek için ilk dövüşümüze çıkıyoruz. Bu aşamada bir şok ile karşılaştım, robotlar otomatik savaşıyor biz sadece geliştirmek için oyunu oynuyoruz.

İlk savaşımızı zafer ile sonuçlandırıyoruz ve gelen hediye kutusunu açıyoruz. Kutuları açabilmek için belirli süre beklemeniz gerekiyor fakat eğitim aşamasında olduğumuz için anında açıyoruz. Ardı ardına savaşıyoruz ve eğitim dövüşlerimiz geride kalıyor. Oyunun şampiyonu olabilmek için tam 24 aşama kat etmemiz gerekiyor ve kendi grubumuzu ilk sıralarda bitirerek tur atlamamız gerekecek. Ben ilk savaşımı yanlış araba seçimimden dolayı kaybettim fakat diğerlerini kazanarak ilk aşamayı başarıyla geçtim. Her aşamada ödül alarak altın kazanıyoruz. Ekipman bölümünden diğer oyuncuların savaşlarına eşya bahsi yapabiliyoruz. Şampiyona dövüşlerini tamamlayarak oyunda şampiyon olma aşamasında bir maceraya atılıyoruz. Oyun gittikçe zorlayıcı bir seviyeye geliyor. Şampiyon olmak için katıldığımız bu zorlu serüvende robotumuzu geliştirerek güçlü rakiplere boyun eğdirmek tek amacımız. Aynı zamanda çeteye katılarak veya bir çete kurarak toplu savaşlar da yapmak mümkün.

CATS: Crash Arena Turbo Stars Değerlendirmem

  • İlk izlenimleri ve oynayışını anlattığım CATS: Crash Arena Turbo Stars benden 10 üzerinden 6 puan alıyor.
  • Görüntü olarak gözümüzü yormayan, kasma ve donma sorunları yaşatmayan CATS: Crash Arena Turbo Stars oyununu oynarken canınız sıkılmayacak. Akıcılık konusunda oyuncuyu tutan oyun şarj bitene kadar zevkle oynanabilir.
  • Savaş esnasında robotları bizim kontrol edemeyişimiz bir hayli canımı sıktı. Bu açıdan baktığımızda oyunu kendisinin kontrol etmesini isteyen kişiler oyunu en baştan indirmekten vazgeçebilirler.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

G Star 2012 oyun fuarında yayınlanan ve sergilenen onlarca oyun, video ve gösteri arasında ilgileri üzerine çekmeyi başaran oyun Mabinogi: Arena. Oldukça büyük duyurularla oyun severlerin karşısına çıkan iki firma, oyununu tanıtmadığı oyun sever kalsın istemiyor.

Oyun "canavarlarının", en büyük sıkıntılarından birisi de, bilgisayar üzerinde oyun oynarken klavyeyi verimli kullanamamak ve oyunların tüm esnekliğinden yararlanamamak. İşte bu noktada oyuncuların imdadına, oyun oynamak için özel üretilmiş klavyeler yetişiyor.

Kuzenimin sınav haftası olması nedeniyle kendisine Turbo Pascal çalıştırdım. Evet Turbo Pascal. Hala okullarda öğretiliyor. Bu konuda yapılabilecek bir şey yok.

Linux kullanıyor ve arasıra kafanızı dağıtmak için oyunlara başvuruyorsanız , Ceferino'yu da alternatifleriniz arasına alabilirsiniz.Oyun zıplayan ve uçuşan balonları yukarı doğru elinizdeki silahı fırlatarak patlatma esasına dayanıyor.30 bölümden oluşuyor.Bazı extra bonus'ları ile de daha zevkli bir hale geliyor.Bir ekran görüntüsü verecek olursam ;

Uzun süredir iOS'da (iPhone, iPad vs.) olan ama Android için olmayan bir oyundu Dream League Soccer. Dün tesadüfen Google Play'de karşıma çıktı.