Beyaz Saray da Artık Drupal Kullanıyor

Drupal, her geçen gün kendini farklı bir şekilde kanıtlamaya devam ediyor. Son olarak da Amerikan hükümetinin sitelerinden White House, Drupal kullanmaya başladı.

Dries Buytaert'ın sitesinde yer alan açıklamada, konu ile ilgili detaylar da verilmiş. Bu düzeyde bir web sitesinin Drupal kullanması da, güvenlik açısından ne kadar güvenilir bir sistem olduğunu kanıtlıyor.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

ya birşey sorcam siteye baktımda bu sitede drupalın node yazısı full kalkmıs node diye girildiğinde 404 hatası veriliyor bunu nasıl kaldırıyorlar bende kaldırmak istiyorumda

Bunun için özel bir modül yazılabileceği gibi, .htaccess ya da server üzerindeki conf dosyalarından da yapılabileceğini düşünüyorum. http://groups.drupal.org/node/20925 adresinde örnek olarak bir modül oluşturarak /user adresinin nasıl değiştirilebileceği anlatılmış. Belki işinize yarayabilir.

ben böle birşey kastedmedim ben sadece node eklentisini full olarak nasıl kaldırırım dedim ve birşey daha sorim ben sitemde mesela /makale yazdıqımda makaleleri görmek istiyorum path auto ile sadece makaleleri /makale/adı gibi düzenleyebiliyorum bunu nasıl yapabilirim benim msn:hs_Yn_1903@hotmail.com abi ekle bi yardım et

Verdiğim örnekte kullancıların giriş yaptığı ekran olan /user adresini kaldırıp, istediğin başka bir adres haline getiriyor. /user ile de erişim sağlanamıyor.

Diğer soruların için de http://teknodergi.org/drupal-destek-forumu adresinde yeni bir başlık açarsan, cevaplarım elbette.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Yakın bir zaman içinde Drupal 8 yayınlanacak. Peki Drupal 8 yayınlandığı zaman Drupal 6'ya resmi destek verilmeye devam edecek mi? Normal şartlar altında hayır! Zira Drupal'ın kurallarında, sadece güncel sürüm ve bir önceki sürüme destek verilir. Drupal 7 geçişinde de böyle olmuştu.

Daha önce burada bahsettiğim gibi, Whitehouse'un resmi sitesi bir süre önce Drupal kullanmaya başlamıştı. Bu projede kendi geliştirdikleri modüllerle Drupal'ı özelleştirdikleri belliydi.

Web dünyasındaki elimiz ayağımız olan Drupal'ın 6.5 ve 5.11 sürümleri çıktı. 6.x ve 5.x Drupal kurulumuna sahip olanlar yeni sürümleri şuradan indirip güncelleştirme işlemlerini yapmalılar.

Pek severek kullandığımız, hem Cms'imiz hem Framework'ümüz Drupal 9 yaşında. Drupal 1.0'ın çıktığı günden bugüne kadar 9 sene geçmiş. Bu geçen sürede tabiki Drupal o kadar çok yol katetti ki, başarı üzerine başarı kazandı pek çok alanda.

Drupal ile ilgili yeni bir güvenlik güncellemesi mevcut.Eğer Drupal'ın 6.x' ya da 5.x'li bir sürümünü kullanıyorsanız bu yeni sürümlere güncellemenizi yapmanız şiddetle tavsiye edilir.