Araç Kaskosu Yenileme Zamanınız mı Geldi?

Araç Kaskosu Yenileme Zamanınız mı Geldi?

Aracı olanlar için trafik sigortası ve mtv ile birlikte en önemli gider kalemlerinden birisi de araç kaskosudur. Genelde toplumumuzda kasko yaptırdıysanız ve başınıza kötü bir olay gelmediyse, "bu sene de boş yere bir sürü para verdik" denilir. Ancak Allah korusun, başına bir kaza geldiğinde keşke kasko yaptırsaydım diyenlerin sayısı da hiç az değil. Bu nedenle aracınınızın kasko değerini bilmeniz ve buna uygun kasko almanız oldukça önemli. Ülkemizde de Generali gibi büyük sigorta kuruluşlarından bu hizmeti alabilirsiniz.

Peki kasko alırken, sigorta poliçinizde yer alacak olan araç kasko değeri ne anlama geliyor? Kasko değeri, aracınızın marka, model, yaş ve üzerinde bulunan ekstra aksesuarlara göre belirlenen bir değerdir. Olası hasar durumlarında kasko size bu değer üzerinden hesaplama yaparak ödeme yapar. Aracınızın kasko değerini merak ediyorsanız, yine Generali sigortanın hazırlamış olduğu araç kasko sorgulama uygulaması üzerinden bunu yapabilirsiniz. Bu arada bir not olarak ekleyeyim, bu bedeller Türkiye Sigortalar Birliği tarafından her yıl yeniden belirleniyor. TSB'nin bu tarz merkezi uuygulamalar yapmasını da oldukça faydalı buluyorum. Generali'nin hazırladığı online araç da oldukça başarılı.

Eğer aracınız 15 yaşından büyük ise, kasko değerini sizi kaskolayacak şirket ile birlikte belirlemeniz gerekiyor. Yine uzun yıllardır ülkemizde faaliyet gösteren ve avrupanın en büyük 3 sigorta şirketinden birisi olan Generali üzerinden bu teklifi alabilirsiniz.

Kaskonuzun kapsamına, çeşitli teminatlar ekleyerek ya da çıkararak ödeyeceğiniz kasko bedelini değiştirebilirsiniz ancak burada dikkat edlmesi gereken nokta, daha az para ödemek için önemli maddeleri kapsam dışında bırakmamak.

Araç kasko değeri, araç satışları sırasında da size bir fikir verebilir. Tabii bu değerler araca sonradan eklenen ya da çıkarılan özelliklere göre artıp azalabilir.

Genel Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Hızın her geçen gün daha da çok önem kazandığı günümüzde, sigorta sektörünün teknolojiyi yakından takip ettiğini görmek güzel. Ben de blogumda böyle firmaları yakından takip ediyorum.

Sadece web tasarımında değil , aslında hayatın her alanında , ulaşılmak istenen noktaya en iyi ve en çabuk şekilde giden yollar tercih edilmelidir.Konu web tasarımı olunca da pek çok araç tasarımcıların hizmetine açık şekilde beklemekte.Ailemizin listeleme sitesi m

Günümüzde, bir ev ya da araba alırken, bunu peşin para ile alabilen kişi sayısı oldukça az. Bu nedenle ya bankalardan konut kredisi, taşıt kredisi gibi kredilere başvuruluyor ya da katılım bankalarının finansman modelinde yine benzer oranlarla bu nakit para ihtiyacı karşılanıyor.

Wordpress kullanarak günlük ve sitelerini hazırlayanların kullanabilecekleri , işe yarar 15 araç şurada listelenmiş.İçlerinde

FriendFeed, Twitter gibi sosyal medya platformlarının gelişmesi ile Blogların kullanım oranı gittikçe artıyor.  Bu artışın akabinde de ziyaretçilere hem görsel olarak hem de kullanışlılık olarak kaliteli bir blog yayınlamak zorunda kalınıyor. Blogunuzu daha kullanışlı hale getirmek için bazı üçüncü parti eklentileri blogunuza entegre edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de Wibiya Sosyal Araç Çubuğudur.