Apple MacBook Pro 15 Retina Ekran Özelliğine Sahip Olacak

Apple firmasının üretmiş olduğu MacBook Pro ürünün 15 inç modeli, kendine özel yenilikleriyle gelecek. MacBook 15 inç, beklendiği gibi Retina ekrana sahip olacak.

MacBook Pro 15 hakkında edinmiş olduğumuz bilgilere göre retina ekrana sahip bu modelde 2560 x 1600 çözünürlüğü sahip bir retina olacak. Core i7 2.6 Ghz işlemci hızı 8 Mb cache bellek ile birlikte 16 GB DDR belleğe sahip olacak. Sabit disk konusuna gelecek olursak da 750 Gb 7200 Rpm gibi büyük ve güçlü bir diski var.  Bunların haricinde 2 Gb  Amd Hd 7770M grafik kartı da göze en çok çarpan özellikler arasında.

Ayrıca ürünün en güzel yanlarından bir tanesi de neredeyse %25 lik bir incelmeye sahip oluşu. Bununla beraber MacBook Pro 15’in ağırlığı da 2 kg olacak.

Kategori:

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Elimizden geldiğince teknolojik gelişmeleri size iletmeye çalışıyoruz. Fakat imkanlarımız kısıtlı. Japonya'daki teknoloji bloglarının sahipleri ve çalışanları bize göre daha şanslı.Japonlar yeni MacBook Pro'yu kutusundan çıkarmışlar. Ve test etmişler. Bizlerlede bunları paylaşıyorlar.

MacBook Pro'yu Akihabaranews.com incelemiş.Yeni MacBook Pro iyi donanım özelliklerine sahip bir şekilde dikkat çekiyor.Yeni Trackpad'in kullanımı oldukça basit ve esnek bir tasarıma sahip.

Ekranı hiç sormayın. Şuan birçok üreticinin tozunu attıracak seviyede. TrackPad'ın ekran fonksiyonlarında neler yaptığını görseniz herhalde MacBook'a aşık olurdunuz. Ekranı kapattığınızda siyah ekranın karşısında tıraş bile olabilirsiniz :)

Sonuç olarak yaklaşık 5000 ytl verip bu ürünü almak isterdik fakat şartlar el vermiyor.

Ev ve iş yerlerimizde kullandığımız birçok eşya bulunmaktadır. Her birinin kullanım amacı farklı olup, birçoğu da kullanıldıkları ortamlara hoş görünümler sağlamaktadır.

Hayatımızı kolaylaştıran, zamanlarımızın büyük kısmını kendimize ve sevdiklerimize ayırmamızı sağlamakta olan beyaz eşyalar şimdilerde oldukça üstün tasarım ve özelliklere sahip üretilmektedirler.

Google Drive, diğer online veri depolama servislerinin pabucunu dama atmaya kararlı gibi duruyor. Zira Google Drive ile hiçbir ücret ödemeden 5 GB'lık bir alana sahip oluyorsunuz. Erişilebilirlik imkanları ve diğer Google servisleri ile entegre olması da cabası! Google Drive'ın sloganı; "Her şeyi saklayın. Her şeyi paylaşın." Google Drive'ı PC, MAC, Chrome OS ve Android cihazlar'da kullanabiliyorsunuz. iPhone ve iPad araçları da pek yakında kullanımda olacak.

EA Sports'un en popüler oyunlarından olan Fifa serisi, bir kaç ay sonra Fifa 2012 ile bizlerle birlikte olacak. Futbol tutkunlarının severek oynadığı oyunun bu versiyonu ile ilgili ortaya çıkan ilk video ise futbolcuların karşılaşma sahneleri oldu. Fifa 2012 nasıl olacak diyorsanız, aşağıdaki videodan bir fikir edinebilirsiniz: