Android Kelime Avı (Fugo) Oyunu

Turkcell'in sponsor olduğu ve Fugo firması tarafından geliştirilen Kelime Avı oyunu, diğer kelime oyunlarından bir adım önde görünüyor. Android Market (Google Play) ve iTunes'dan indirebileceğiniz oyunu tüm akıllı telefon ve tabletlerinizde oynayabilirsiniz.

Kelime Avı, parmağınızı kaldırmadan, bitişik kutulardaki harflerden en az 3 harfli kelimeler oluşturmanızı gerektiriyor. Oyunda 3 farklı oyun stili bulunuyor; Klasik, Rasyonel ve İdealist. Klasik Kelime Avı'nda en uzun kelime en fazla puanı veriyor ve en fazla kelimeyi bilerek en çok puanı toplamaya çalışıyorsunuz. Rasyonel Kelime Avı'nda ise kelime uzunluğuna bakılmaksızın en fazla sayıda kelimeyi bulmaya çalışıyorsunuz. İdealist'de ise sadece en uzun kelimeyi bulmaya çalışıyorsunuz.

Kelime Avı hem online hem de offline olarak (Antreman modu) oynanabiliyor. Oynadıkça topladığınız puanlarla seviyenizi arttırıyorsunuz. Kesinlikle çok keyifli bir oyun. Her yaşa ve herkese hitap ediyor.

Kelime Avı oyununu şuradan indirebilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları
Angela kullanıcısının resmi

İphone ve ipad ‘i olanlar için bağımlılık yapan bir o kadar da sinir bozucu bir oyun Kelime Avı. Android işletim sistemli cihazlara uyarlanmış ve bir kökten sonsuza kadar kelime türetmeye dayanan oyun çeşidi. Anne ve Babaların bile bağımlı olduğu , uzun kelimelerin bulunamadığı zaman cinnet geçirme derecesine gelinen ama bunların yanında verdiği haz ,keyifle dört köşe olunan,. puan sistemine dayanan , bulduğun kelime sayısına göre sıra belirlenen ,uzun kelimelerin daha çok puan kazandırdığı bir oyun. Puan sistemide şöyle : 3 Harfli kelimeler 1 puan , 4 Harfli kelimeler 3 puan, 5 Harfli kelimeler 7 puan , 6 Harfli kelimeler 9 puan ,7 Harfli kelimeler 21 puan, 8 Harfli kelimeler 31 puan ,9 Harfli kelimeler 43 puan.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Akıllı telefonların piyasaya hakim olmasının ardından, telefonların birer oyun platformuna dönüşmesi kaçınılmaz oldu. Ben de yeni çıkan oyunları pek takip edemesem de çevremde insanların aynı oyunu oynadığını görünce merak ediyorum açıkcası.

Online çeviri hizmetleri sayesinde artık siz de sözlük ve çeviri merkezi aramayacaksınız. Çünkü gelişmiş dünya ve teknolojisi sayesinde artık online çeviri hizmetini web siteleri üzerine kurulmuş çeviri araçları ile yapabilirsiniz.

Uzun süredir iOS'da (iPhone, iPad vs.) olan ama Android için olmayan bir oyundu Dream League Soccer. Dün tesadüfen Google Play'de karşıma çıktı.

Google Play'de (Android Market), 21 Haziran'a özel bir kampanya var. En uzun gündüzün yaşanılacağı gün olan 21 Haziranda, bazı uygulamalar indirimli olarak satılıyor.

Android için, Türkiye liglerinden sadece Galatasaray'a özel olarak hazırlanmış bir fantezi futbol oyunu mevcut: Galatasary Fantasy Manager'13. Oyun daha önce Championship Manager ya da Football Manager oynamış olanlara yabancı gelmeyecektir. Mantık aynı.