Android İçin En Güzel Futbol Oyunu: Dream League Soccer

Android İçin En Güzel Futbol Oyunu: Dream League Soccer

Uzun süredir iOS'da (iPhone, iPad vs.) olan ama Android için olmayan bir oyundu Dream League Soccer. Dün tesadüfen Google Play'de karşıma çıktı. Ben oyunla dün karşılaştım ancak 24 Şubat'tan beri aslında markette yer alıyormuş. Dream League Soccer, Türkiye, İtalya, Belçika ve Singapur'da en fazla oynanan 10 spor oyunu içerisinde yer alıyor.

Dream League Soccer Android oyununda, Dream FC adında bir takımınız oluyor. Oyun başlarken bilinen ünlü birkaç futbolcudan birini de seçip takımınıza kaptan yapıyorsunuz. Bu oyuncularin içerisinde Altintop isminde -muhtemelen Hamit Altıntop- bir oyuncu da var.

Takımınız için taktikler belirliyor, antremanlar yaptırabiliyor, futbolculara bireysel gelişim programları verebiliyorsunuz. Bu da oyuncularınızın 100 üzerinden olan değerlerinin artmasına yarıyor. Dream League Soccer'da bir menajer olarak, oyuncularınızı satıp, serbest bırakıp, yeni oyuncular da transfer edebiliyorsunuz.

Buraya kadar klasik menajerlik oyuu gibi dursa da Dream League Soccer oyununda maçları kendiniz oynuyorsunuz. Telefonunuzun ekranının sol alt köşesi yön tuşu, sağ alt köşesi de pas, şut, orta vs. gibi görevleri yerine getirebilen tuşlara dönüşüyor. Bir lig içerisinde Dream FC takımınızı yukarılara taşımaya çalışırken, menajer olarak da tarafta ve futbolcuları idare etmeye uğraşıyorsunuz.

Dream League Soccer, benim şimdiye kadar akıllı telefonlarda oynadığım en başarılı futbol oyunu. Eğer Android telefon ya da tabletinizde bu oyunu oynamak istiyorsanız Google Play'den ilgili APK'yı indirebilirsiniz. Şimdiden keyifli oyunlar.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Oyunda iyi bir kariyer yapabilmek için antremanları ve bireysel oyuncu geliştirmeyi ihmal etmeyin. İlk 11'inizi oluşturduktan sonra yeni transfer yapmak yerine varolan oyuncularınızın özelliklerini geliştirin. Bu daha başarılı bir menajer olmanız olmanızı sağlar.

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Futbola ilgili olunca cep telefonumda da mutlaka bir futbol oyunu oluyor. Daha önce şurada Dream League Soccer oyununu oynadığımdan bahsetmiştim.

League of Legends, dünyanın en popüler çevrim içi oyunların biri. Oyunu özel kılan unsurlar arasında yer alan turnuvaların yenisi şimdiden League of Legends oyuncularını heyecanlandırmaya başladı.

League Of Legends, Riot Games'in MMORTS türündeki MOBA oyunu. Oyunu bilmeyenler için biraz açıklamak gerekirse oyun içerisindeki sahip olduğunuz kahramanlar ile oynayabildiğiniz oyunda, rakiplerinizle 2 boyutlu bir dünyada savaşıyorsunuz.

2010 versiyonu ile Fifa'nın gerisinde kalan PES, bu yıl dersini iyi çalışmış gibi görünüyor. Yeni oyunu sınırsız özgürlük sloganıyla duyuran Konami, her pasın ve şutun gücünü ayarlayabileceğimizi, aynı zamanda gideceği yeri rahat bir şekilde kontrol edebileceğimizi duyurdu.

Turkcell'in sponsor olduğu ve Fugo firması tarafından geliştirilen Kelime Avı oyunu, diğer kelime oyunlarından bir adım önde görünüyor. Android Market (Google Play) ve iTunes'dan indirebileceğiniz oyunu tüm akıllı telefon ve tabletlerinizde oynayabilirsiniz.