Android Ekran (Desen) Kilidi Kırma

Android Ekran (Desen) Kilidi Kırma

Android işletim sistemli  telefonların tercih edilmesinin sebebi  birçok yazılımı, uygulamayı  açma imkânı sunmasıdır. Bu uygulamalar ile   navigasyon, televizyon , ses kayıt cihazı gibi bir çok  cihaz yerine kullanılabilen  Android işletim sistemli telefonların tercih edilmesinde ki bir diğer etken ise güvenilir/korumalı  olmasıdır. Bu yazımızda  android telefonlardan olan  I9190 GALAXY S4 MINI desen kilidi nasıl kırılır ? onu anlatacağız.

Bilindiği üzere  android işletim sistemli telefonların sunduğu  desen kilidi, bir kaç defa yanlış giriş yapıldığında  güvenlik amacıyla g-mail hesabını  ve şifresini istemektedir. E-posta hesabının şifresi de unutulduğunda  yapılabilecek tek işlem  desen kilidini kırmaktadır. Desen kilidini kırmak  için özel bir yazılıma ve  telefonlar hakkında   iyi bir bilgi sahibi olmanıza gerek kalmadan desen kilidini kırabilirsiniz. I9190 GALAXY S4 MINI desen kilidi nasıl kırılır sorusundan önce  bu işlemin telefonu resetleme işlemi  olduğunu ve  telefon hafızasında bulunan verilerin silineceğini bilmelisiniz. 

Factory Reset ;  Öncelikle  telefonun  bataryasını  çıkarıp bir süre bekleyin. Tekrar bataryayı takıp  Menü tuşu  ve  Power tuşuna birlikte basın. Samsung yazısı ekrandan kayboluncaya kadar  tuşlardan elinizi kaldırmayın. Yazı kaybolduğunda  ekrana bir  çok seçenek gelecek. Ses açma kapama tuşları yardımıyla  Wipe Date /  Factory Reset seçeneğinin üzerine gelerek power tuşuna basın.   Ekrana gelen seçeneklerden Reboot System Now  yaparak  telefonun yeniden başlamasını sağlayabilir ve desen kilidi kırabilirsiniz.

Android telefon nasıl formatlanır dahan detaylı öğrenmek istiyorsanız şuradaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Android işletim sistemi her ne kadar yazılımı ile oynamanıza izin verse bile tam yetki hiçbir zaman vermez ve sürekli en uç özellikleri kısıtlar. Bu sorunu sadece telefonumuza ROOT denilen tam yetkiyi vererek aşabiliriz.

Dünyada en yaygın işletim sistemi olan ve bir çok kullanıcının kullandığı günümüzün devi Android işletim sistemi, artılarının yanında bazı dezavantajları da beraberinde getiriyor. Bununla ilgili en büyük problem telefonun önbellek sorunu.

Tabletinizi güvenli modda açmak sorunları görmekte ve gidermekte size yardımcı olabilir fakat bazen sorunun çözümü tablete format atmak diğer bir adıyla recovery yapmak olabilir. Yapacağımız işlemler sonrasında amaç android tabletimizi fabrika ayarlarına getirmektir.

Android Wear, Google'ın Akıllı Saatler (smartwatches) için geliştirdiği işletim sisteminin adı. Akıllı telefonlar hayatımızın içine bu denli girmişken bu akıllı ve giyilebilir cihazlara bakalım ne kadar sürede adapte olacağız.

Padfone 2, ASUS Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih’in sunumuyla İtalya’da tanıtıldı.