Android 4.2.1 Güncellemesi Nexus 7 İçin Geldi

Google tarafından ASUS iş birliği ile üretilen Nexus 7 için, Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi geldi.

Nexus 7 sahipleri, cihazlarında yer alan ayarlar bölümünden yazılım güncellemesi bölümünü kullanarak OTA üzerinden cihazlarını güncelleyebilirler. Güncellemenin indirilebilirliği ülkeden ülkeye zaman farklılığı gösterdiği için beklemek de gerekebiliyor.

Android 4.1.2 sürümü, Android’in son sürümü ve özellikle de hız konusundan ciddi yol kat etmiş bulunuyor. Bununla birlikte bu güncelleme sonrasında Nexus 7 tablet pc kullanıcıları, cihazın ana ekranını yatay olarak görüntüleyebilecekler.

Nexus 7 ile ilgili detaylı bilgi için Nexus 7 incelemesi isimli yazıyı okuyabilirsiniz.

Kategori:

Yorumlar

Facebook Yorumları
Tekno Dergi Yorumları

Yeni yorum ekle

İlgili Yazılar

Teknoloji dünyasının dev isimlerinden olan Google, bilindiği üzere geçtiğimiz senelerde cep telefonu Google Nexus S’i piyasa sunmuştu. İşte herkesin büyük dikkatini çeken Google Nexus S’in yepyeni modelinin piyasa çıkış tarihi:

Google’ın Nexus serisi en yeni akıllı telefonu Nexus 4, LG ve Google işbirliğinde duyuruldu. Özel bir donanım tasarımına sahip LG Nexus 4, en beğenilen Google uygulamaları ve en yeni Android sürümüyle kullanıcıya ulaşıyor.

Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi Google tarafından duyuruldu ve ürüne ait özellikler tanıtıldı. Android 4.1.1'in devamı niteliği taşıyan ve başlı başına yeni bir sürüm olmayan bu yeni versiyonda birçok iyileştirme ve biraz da yenilik mevcut.

Android Wear, Google'ın Akıllı Saatler (smartwatches) için geliştirdiği işletim sisteminin adı. Akıllı telefonlar hayatımızın içine bu denli girmişken bu akıllı ve giyilebilir cihazlara bakalım ne kadar sürede adapte olacağız.

 

Birleşik Krallık şirketi olan Datawind, Aakash 2 isimli dünyanın en ucuz Android tablet bilgisayarını tanıttı ve özellikle de öğrencilerin bu ürünü edinmelerini gerektiğini belirtti.